طرح ملی یاریگران زندگی در ۱۸۰ مدرسه بویراحمد اجرا می شود 

یاسوج- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش بویراحمد گفت: طرح ملی یاریگران زندگی تا پایان سال تحصیلی جاری در ۱۸۰ مدرسه ابتدایی و متوسطه اول و دوم این شهرستان اجرا می شود. 

کوروش دلشاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸۱۰ مربی، دبیر و مشاور به عنوان تسهیل گر برای اجرای این طرح ملی در مدارس شهرستان بویراحمد مشارکت خواهند داشت. 

وی افزود: هدف از اجرای طرح ملی یاریگران زندگی در مدارس بویراحمد کمک به کاهش آسیب اجتماعی مصرف مواد مخدر در این شهرستان با مشارکت دانش آموزان و خانواده های آنان است. 

مدیر آموزش و پرورش بویراحمد بیان کرد: با توجه به ظرفیت گسترده آموزش و پرورش در صورت مشارکت هر چه فعال تر دانش آموزان و خانواده ‌های آنان در طرح ملی یاریگران زندگی می توان از طریق شبکه شاد اقدام هایی ارزنده برای کاهش آسیب‌ اجتماعی مصرف مواد مخدر در این شهرستان انجام داد. 

دلشاد عنوان کرد: شیوه ‌نامه و دستورالعمل های لازم برای اجرای طرح ملی یاریگران زندگی از سوی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ابلاغ شده است. 

وی ابراز داشت: طرح ملی یاریگران زندگی مراحلمختلفی دارد که شامل توانمندسازی دانش آموزان و خانواده های آنان به صورت آموزش محله ای، شناسایی دانش آموزان در معرض خطر مصرف مواد مخدر، معرفی آنها به مشاوران و ارائه مشاوره های لازم به افراد شناسایی شده است. 

دلشاد گفت: نشست های کانون یاریگران زندگی در شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار و در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بویراحمد به ریاست فرماندار با توجه به حساسیت موضوع به طور مستمر و منظم برگزار می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها