جشنواره عکس‌ نگاران در معرفی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان تاثیرگذار است

زاهدان- ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جشنواره ملی عکس ‌نگاران در معرفی بخش‌های طبیعت، ظرفیت‌های گردشگری، محیط زیست، سبک زندگی، آداب فرهنگی و زیستی و سایر ظرفیت‌های موجود در استان بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش ایرنا  حسین مسگرانی روز چهارشنبه در نشست خبری و آیین رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی عکس ‌نگاران و ششمین سالانه و کارگاه ملی هنرهای گرافیکی رضوی اظهارداشت: به مناسب سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و مصادف شدن آن با سالگرد شهید حاج قاسم میرحسینی آیین شب‌های شعر و خاطره در سه منطقه سیستان و بلوچستان و پویش مردمی تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی با موضوع انسجام ملی برگزارخواهد شد.

وی افزود: سومین دوره جشنواره ملی عکس ‌نگاران از چهارم دی آغاز می شود که فراخوان آن در فضای مجازی منتشر و از پوستر این جشنواره نیز امروز رونمایی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری جشنواره ملی عکس‌ نگاران در استان توجه به ظرفیت‌های خوب استان و استفاده ویژه از آن‌هاست.

وی بیان کرد: فراخوان ششمین سالانه و کارگاه‌های ملی هنری گرافیک رضوی از سری برنامه‌های هجدمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) منتشر و امروز از پوسترآن نیز رونمایی می‌شود.

مسگرانی افزود: این رویداد ۱۰ بهمن در فضای مجازی آغاز و مراسم اختتامیه در اواخر همان ماه در صورت شرایط مساعد جامعه از جهت ویروس کرونا به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

عباس باقری معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر آیین شب‌های شعر و خاطره نیز در این نشست گفت: به جهت اقتضائات، ویژگی‌ها و نوع نگاه و توجه مضاعفی که سرلشکر شهید قاسم سلیمانی به مناطق مرزی و محروم داشت سه شب شعر در تاریخ های ۷ دی (منطقه سیب و سوران) ،۱۰ دی (هیرمند) و ۱۴ دی( زاهدان) برگزار خواهد شد.

مهدی نجار پیشه دبیر جشنواره ملی عکس‌ نگاران نیز گفت:  جشنواره ملی عکس با هدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های سیستان و بلوچستان و همچنین ایجاد شور و نشاط، همبستگی و وحدت، استفاده از خلاقیت و نگاه نو، میدان دادن، فعال کردن در جهت مثبت و زایش اندیشه نو در بین جوانان هنرمند و دلبسته به هنر و استفاده از موقعیت خاص جغرافیایی، فرهنگ و تمدن غنی، بافت بومی و جاذبه‌های طبیعی  استان در بین عکاسان جوان که هر کدام چندین جایزه ملی و بین المللی داشته اند برگزار خواهد شد.

وی افزود: در ۲ دوره قبلی، این جشنواره به صورت اردویی و حضوری برگزارشده که با توجه به وضعیت ویروس کرونا در جهان و کشور سومین دوره این جشنواره غیرحضوری و مجازی برگزار می شود.

پس از این نشست خبری پوستر سومین جشنواره عکس نگاران و ششمین سالانه و کارگاه ملی هنرهای گرافیکی رضوی توسط مدیرکل و معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره ملی عکس نگاران رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها