کرونا در آمریکا؛ کالیفرنیا با بحران بیمارستانی مواجه شد

تهران – ایرنا – بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا که نتیجه سوءمدیریت دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا است، هر روز وخیم تر شده و اکنون مقامات درمانی در ایالت کالیفرنیا از نبود امکانات ای. سی. یو و قرار دادن جان باختگان مبتلا به این ویروس در کانتیرهای یخچال دار خبر می دهند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر افزود: شدت ابتلا به بیماری کووید-۱۹  به اندازه ای است که در بخش های جنوبی ایالت کالیفرنیا دیگر هیچ تخت خالی برای بستری شدن مبتلایان به این ویروس وجود ندارد و مسئولان بیمارستانی ناچار مبتلایان به این بیماری را در بخش های اورژانس که بیماران عمومی در آن بستری هستند، منتقل می کنند.

افزایش ۶۳ درصدی بستری شدگان در کالیفرنیا

سی ان ان نوشت: مرکز درمانی «هاربر یو. سی. ال. ای» (Harbor–UCLA Medical Center) که یکی از مهمترین مراکز پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا در لس آنجلس است، بطور بی سابقه ای با کمبود امکانات درمانی مواجه شده است.

این رسانه خبری آمریکا ادامه داد: این مرکز درمانی و سایر بیمارستان ها در آمریکا با کمبود شدید تخت های ای. سی. یو مواجه شده اند و قادر به انتقال مبتلایان به کووید-۱۹ به سایر بیمارستان های موجود در ایالت کالیفرنیا نیستند،  چراکه سایر بیمارستان ها فاقد بخش های مراقبت های ویژه هستند.

این شبکه خبری افزود: تنها طی ۲هفته گذشته شمار بستری شدگان مبتلا به ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا ۶۳ درصد افزایش یافته و تنها در یک روز ۴۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ گزارش شده است.

فصدور رمان ماندن درخانه

سی ان ان نوشت: به ۹۸ درصد از افراد  در ایالت کالیفرنیا دستور در خانه ماندن برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا ارسال شده، اما شهروندان کالیفرنیایی بی توجه به این فرمان قصد سفر د ر تعطیلات آخر سال میلادی را دارند.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی  در ادامه گزارش داد: ماه های گذشته برخی از بیمارستان های نیویورک با کمبود در سردخانه بیمارستان،  ناگزیر شده بودند تا اجساد مبتلایان به کرونا را به کانتینرهای یخچال دار منتقل کنند، اکنون همین اتفاق دراین مرکز درمانی و سایر بیمارستان های بخش لس آنجلس ایالت کالیفرنیا رخ داده و  اکنون از این کانتینرها برای قرار دادن اجساد مبتلا به کووید-۱۹ استفاده می شود.  

بحران شیوع ویروس کرونا که متوجه سوء مدیریت دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا است، موجب شده تا آمریکا به کانون انتشار این ویروس در جهان بدل شود.

اکنون آمریکا با بیش از ۱۸ میلیون و ۶۰۰هزار مبتلا به ویروس کرونا  که از این تعداد بالغ بر ۳۳۰هزار نفر جان باخته اند، کانون شیوع بیماری کووید -۱۹ درجهان شناخته می شود.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار جهان