نرخ موالید در چهارمحال و بختیاری ۵.۴ درصد کاهش یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری گفت: نرخ موالید در استان طی هشت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵.۴ درصد کاهش داشته است.

عبدالرضا کریمی روز چهارشنبه در نشست شورای راهبردی جمعیت این استان اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۶۱۸ مورد ولادت در استان طی هشت ماهه امسال به ثبت رسید.

وی خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال بیشترین سن در الگوی باروری استان ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است.
کریمی، تعداد متولدین ۱۳۹۹٫۹٫۹ در استان را ۸۹ نوزاد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۷ مورد نوزاد پسر و ۵۲ مورد دختر بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری بیشترین اسامی ثبت شده برای نوزادان دختر در استان را به ترتیب آوا، فاطمه، رستا، زهرا، بهار، اوینا، رها، حلما و مرسانا اعلام کرد و اظهار داشت: در اسامی پسران نیز به ترتیب آراد، آریا، حسین، امیرعلی، پارسا، امیرحسین، سامیار و علی بیشترین اسامی نوزادان امسال را به خود اختصاص داده اند.

کریمی از افزایش ۸.۳ درصدی نرخ طلاق در استان در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد طلاقهای ثبت شده در استان از ۶۸۴ مورد در سال گذشته به ۷۴۱ مورد در سالجاری افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تعداد طلاق ثبت شده در شهرهای استان ۲.۵ درصد و در مناطق روستایی ۴۶.۲ درصد افزایش یافته است.
مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری همچنین از افزایش ۱.۱ درصدی تعداد ازدواج ثبت شده در استان طی ۶ ماهه امسال خبر داد و گفت: در حالی که نرخ ازدواج در مناطق شهری استان ۱.۲ درصد کاهش داشته اما این نرخ در مناطق روستایی استان ۹.۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۷۹هزار نفر جمعیت در ۱۰ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها