اداره تبلیغات اسلامی‌تفت تدوین برنامه جامع فرهنگی را دردستور کار دارد

یزد- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی تفت گفت: با مشورت اقشار مختلف مردم و صاحب نظران شهرستان و بر اساس ظرفیت های موجود، برنامه جامع فرهنگی به عنوان نقشه راه برای اداره تبلیغات اسلامی تفت تدوین می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محسن پاک طینت، روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه افزود: جلسه های مختلف اندیشه ورزی با حضور اقشار مختلف نظیر فعالان فرهنگی، مداحان، روحانیون، مسئولان هیئت ها، هیئت امناء مساجد، پیشکسوتان و فعالان قرآنی و طلاب جوان برنامه ریزی شده است.

وی ادامه  داد: خروجی این نشست ها تشکیل یک هیئت اندیشه ورز فرهنگی و تدوین برنامه جامع فرهنگی بر اساس نیازها و ظرفیت های شهرستان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تفت هدف از برگزاری جلسات هم اندیشی را دریافت انتظارات از این اداره عنوان کرد تا بر اساس آن انتظارها برنامه ریزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه هرگاه مردم پای کار آمدند، کارها به بهترین شکل انجام شده است، تصریح کرد: تشکیل جمع نخبگانی از افراد متفکر در شهرستان تفت که در بین مردم هستند برای فعالیت تبلیغات اسلامی بسیار راهگشاست.

حجت الاسلام پاک طینت افزود: پیگیری جدی طرح امام محله یکی دیگر از برنامه های تبلیغات اسلامی است تا امام جماعت هر مسجد تبدیل به امام محله شود تا محل مراجعه مردم یک محله در امور مختلف باشد.

وی تأکید کرد: در زمینه تبلیغات اسلامی و امور مرتبط با آن نباید به شکل سلبی و دفعی برخورد کرد بلکه باید به مرور زمان با فرهنگ سازی زمینه اصلاح را ایجاد کرد.

شهرستان تفت دارای ۳۲۰ مسجد و ۱۱۸ هیئت عزاداری است که از اداره تبلیغات اسلامی مجوز گرفته اند. از این تعداد، ۱۴ هیئت در شهر تفت وجود دارد. همچنین ۵۰ مداح از این اداره کارت مداحی دریافت کرده اند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها