دولت ۴۸ میلیارد ریال به شهرداری‌های خلخال کمک کرد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: برغم محدودیت‌های اعتباری ۴۸ میلیارد ریال از طریق پرداخت کمک‌های اعتباری دولت به شهرداری‌های این شهرستان در سال جاری کمک شد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز چهارشنبه در نشستی با شهردار خلخال و اعضای شورای اسلامی این شهر افزود: برغم محدودیت‌های اعتباری سال جاری و در کنار تلاش شهرداری‌ها برای افزایش درآمد محلی دولت نیم‌نگاهی برای کمک به شهرداری‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر کشور داشته و هر سال کمک‌های مناسبی را به شهرداری‌های شهرستان خلخال ارائه می‌کند.

وی اظهارکرد: دولت امسال ۴۸ میلیارد ریال اعتبار و کمک مالی از ۲ منبع اعتبارات خزانه کشور و کمک‌های مالی و اعتباری سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به سه شهرداری خلخال ، کلور و هشجین پرداخت کرده که از این مبلغ ۲۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال در اختیار شهرداری خلخال ، ۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال در اختیار شهرداری کلور مرکز بخش شاهرود و ۹ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال در اختیار شهرداری هشجین مرکز بخش خورش‌رستم قرار گرفته است.

وی گفت: با توجه به افزایش محدودیت‌های سالانه دولتی برای کمک‌های اعتباری به شهرداری‌های کوچک کشور انتظار از شهرداری خلخال تلاش برای درآمدزایی و افزایش درآمدهای محلی و با بکارگیری از روش‌های مختلف در این زمینه و در جهت ارائه خدمات شهروندی مناسب و بهینه به شهروندان در کنار تامین هزینه‌های جاری خود از قبیل پرداخت حقوق پرسنل ، مزایای شغلی و پرداخت بموقع حق بیمه کارکنان و کارگران شاغل در این نهاد غیردولتی است.

او با اشاره به بهره‌برداری از چندین طرح بزرگ گردشگری در سال آینده در خلخال و پیش‌بینی افزایش قابل توجه ورودی گردشگران به این شهر خواستار اجرای طرح جامع  ترافیکی از سوی شهرداری و اعضای شورای اسلامی برای روان‌سازی تردد و ترافیک در خیابان‌های مرکزی این شهر شد.

وی اظهارکرد: اجرای طرح‌های عمران شهری با استفاده از نیروهای جوان و کارآمد شهرداری به جای واگذاری به پیمانکاران بخش خصوصی در کنار کاهش هزینه‌های شهرداری می‌تواند به ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان تلاشگر شهرداری کمک کند.

فرماندار خلخال با تاکید بر تکمیل عملیات اجرایی پروژه ناتمام پل اللرباغی این شهر که از سال ۹۱ آغاز و تاکنون هزینه‌های کلانی برای اجرای آن هزینه شده ، خواستار تکمیل آن از سوی شهرداری و گذر از روی این پل برای تسهیل در تردد عبور و مرور شهروندان شد.

وی اظهارکرد: پیشنهاد اجرای کمربندی در منطقه شمال شهر موسوم به گونی توسط شهرداری طرح مناسبی برای روان‌سازی ترافیک شهر و هدایت خودروهای سنگین ورودی به خلخال به این مسیر بوده و فرمانداری از این طرح حمایت می‌کند.

فرهادخوگر ، شهردار خلخال نیز از اجرای طرح آسفالت معابر شهری در سال جاری با بکارگیری از ۳۰ هزار تن آسفالت در این شهر خبر داد و افزود: علاوه بر این امسال به طول ۴.۵ کیلومتر کانال بصورت امانی بدون استفاده از پیمانکاران بخش خصوصی در خلخال اجرا شد.

وی از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری خلخال خبرداد و گفت: این طرح با هدف ارتقای خدمات شهری به ساکنان مناطق حاشیه و همچنین ساکنان واقع در بافت فرسوده شهری اجرا خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha