برف ‌و باران در راه کهگیلویه ‌و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر ورود سامانه سرد بارشی از اواخر چهارشنبه شب به جو استان است.

ولی بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه تا صبح جمعه در استان فعالیت خواهد داشت.

وی افزود: در این بازه زمانی بارش باران، گاهی رعد و برق (به ویژه مناطق جنوبی و غربی)، در مناطق مستعد و کوهستانی بارش برف، مه آلودگی و وزش باد شدید موقتی مورد انتظار است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین از جمعه تا اوایل هفته آینده کاهش محسوس دما  در استان رخ خواهد داد.

بهره مند عنوان کرد: امامزاده جعفر با دمای ۱۹ درجه سانتیگراد گرمترین و یاسوج با منهای ۳.۲ درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان بوده اند.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان با یک درصد مساحت ایران یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

کهگیلویه وبویراحمد از شمال با چهار محال و بختیاری، از غرب با خوزستان، از جنوب غرب با  بوشهر، از جنوب شرق با فارس و از شمال شرق با  اصفهان همسایه است.

این استان سرزمینی ناهموار است به گونه‌ای که حدود چهار پنجم مساحت آن را ارتفاعات و تپه ماهورها تشکیل می‌دهد و بقیه را دشت‌ها و مناطق هموار فرا گرفته‌است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها