گره‌گشایی ستاد تسهیل استان همدان از ۶ واحد تولیدی

همدان- ایرنا- ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان در پنجاه و دومین جلسه به مسائل ۶ واحد تولیدی رسیدگی کرد و گره از مشکلات آنها گشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در این باره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معدن سرمک از معادن فعال در شهرستان ملایر است که مشکلاتی با محیط زیست داشت که با نظر مساعدت اعضای کارگروه برطرف شد.

حمیدرضا متین اضافه کرد: شرکت شوکت تولیدکننده بخاری های هوشمند است و با گمرک استان درباره ترخیص محموله خود مسائلی داشت که دستورات لازم در این زمینه صادر شد و همچنین پرداخت تسهیلات به مبلغ سه میلیارد تومان به یک واحد گلخانه در نهاوند نیز تسهیل شد.

او افزود: سه واحد تولیدی سیلیس آذرخش، فولاد راد و یک واحد فروسیلیس درباره واردات دستگاه های مورد نیاز دچار گرفتاری هایی بودند که مقرر شد در نشستی با دستگاه های نظارتی استان اجازه خرید و نصب نیازمندی های این صنایع اخذ شود.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان برخی از ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز صنایع در داخل کشور با هزینه های بسیار ساخته می شود که کیفیت مورد نظر را هم ندارند و به ناچار باید از طریق واردات تامین شود که نیازمند مساعدت مسئولان هستیم. 

متین خاطرنشان کرد: بیشترین مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مربوط به معوقات بانکی است که با رویکرد حمایتی آنها تصمیماتی برای تقسیط مجدد و بخشودگی جرائم آنها گرفته می‌شود تا چراغ تولیدشان روشن بماند.

از ابتدای سال‌جاری ۵۲ بار اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گرد هم آمده و ۲۱۹ مصوبه باهدف رفع موانع پیش روی فعالان اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان در این جلسات صادر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha