۶۰ درصد جمعیت جنوب کرمان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شد

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت از غربالگری ۶۰ درصد جمعیت هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در طرح شهید سردار سلیمانی خبر داد.

به گزارش ایرنا ، اصغر مکارم روز چهارشنبه در نشست شورای سلامت شهرستان رودبار جنوب اظهار داشت: منطقه جنوب کرمان در  طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جزو مناطق پیشرو این طرح در کشور است.

وی از فعالیت مداوم و هماهنگ تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی در طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی خبر داد و هدف این طرح را استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه ها عنوان کرد.

مکارم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را نتیجه تلنگر رهبرمعظم انقلاب اسلامی در زمینه ایجاد قرارگاه مقابله با کرونا دانست و گفت: طرح شهید سلیمانی نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا دارد.

وی بیان کرد: بعد از جنگ تحمیلی کرونا بزرگترین رزمایش جمعی بود لذا کرونا سبب اتحاد بیشتر بین مجموعه ها شد.

مکارم به شیوع ویروس کرونا در جهان اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی در مرحله اول مدیریت بیماری، نسبت به کشورهای اروپایی با استفاده از تجربه فرهنگ بسیج مدیریت بسیار خوبی انجام داد و این مهم نیز ادامه دارد.

وی حوزه سلامت را چند بخشی دانست و گفت: سلامتی شاخص های متفاوتی دارد از این رو نیازمند مشارکت همه دستگاه ها هستیم.

مکارم بر نقش دعا و نیایش در شرایط کرونا اشاره کرد و از برگزاری جشنواره نماز و نیایش با محوریت کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

وی با بیان اینکه ۲۱۰ اثر به جشنواره ملی نماز و نیایش از سراسر ایران ارسال شد، افزود: این جشنواره در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه ثبت ماندگار فداکاری های دوران کرونا برگزار شد. 

وی از فعال بودن چند طرح عمرانی در شهرستان رودبار جنوب خبر داد و گفت: دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان رودبار تهیه شده است. 

غربالگری ۳۶ درصد مردم رودبارجنوب

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رودبار جنوب از غربالگری ۳۶ درصد مردم این شهرستان در زمینه غربالگری کرونا خبر داد و افزود :این میزان در طرح شهید سپهد سلیمانی در زمینه مقابله با کرونا غربالگری شده اند.

نادر نجفی افزود: در این طرح ۱۰۰ درصد مادران باردار با توجه به اولویت ها غربالگری شد. 

وی تیم های فعال در طرح شهید سلیمانی را ۱۶۰ عدد برشمرد و از فعالیت ۱۶ سوپروایزر در این شهرستان برای مقابله با کرونا خبر داد. 

نجفی به انتشار شیوع ویروس کرونا از ابتدا تا کنون در شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و موارد مثبت مبتلا به کرونا را ۳۵۶ مورد و موارد بهبود یافته را ۳۱۹ عدد عنوان کرد. 

کاهش محسوس مبتلایان به کرونا در جنوب کرمان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از کاهش محسوس مبتلایان جنوب کرمان به کرونا در طرح شهید سلیمانی خبر داد.

علی اصغر خیرخواه گفت: جنوب کرمان در شیب ملایمی  قرار دارد و این مهم با اجرای طرح شهید سلیمانی و مشارکت دیگر دستگاه ها وتلاش های شبانه روزی مجموعه بهداشت ودرمان رقم خورده است.

وی به سرد شدن هوا اشاره کرد و از مردم خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی شد.  

طرح شهید سلیمانی نیازمند روحیه جهادی 

فرمانده ناحیه بسیج شهرستان رودبار جنوب گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیازمند روحیه جهادی و انقلابی و مشارکت همه دستگاه هاست.

سرهنگ پاسدار اسفندیاری اظهار داشت: امیدواریم در سالروز شهادت سردار دل ها شاهد سفید شدن وضعیت مقابله با کرونا در رودبار باشیم.

وی از فعالیت مستمر تیم های حاضر در طرح حاج قاسم سلیمانی خبر داد و خواستار مشارکت همه دستگاه در زمینه مقابله با ویروس کرونا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha