هشدار استاندار گلستان در مورد بارش برف و یخبندان

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان نسبت به بارش برف، کولاک و وقوع یخبندان این استان از اواخر وقت فردا پنجشنبه هشدار داد.

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی و با آغاز فعالیت سامانه سرد از فردا شب دمای استان به طور محسوسی کاهش یافته و بارش ها در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای به صورت برف و باران شدت خواهد گرفت.

وی ضمن اعلام آماده‌باش و هشدار به دستگاه‌های اجرایی ستاد مدیریت بحران گلستان از مردم خواست علاوه بر پرهیز از تردد در مناطق کوهستانی و برف‌گیر، صرفه جویی در مصرف گاز را مورد توجه جدی قرار دهند.

وی به دستگاه های اجرایی گلستان دستور داد امکانات در اختیار خود و پیمانکاران را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار کنند تا در زمان وقوع بحران از آنها استفاده شود.

بر اساس پیش بینی هواشناسی طی پنج شنبه و جمعه دمای گلستان بین ۶ تا هشت درجه کاهش خواهد یافت و بارش برف در مناطق کوهستانی به حدود ۵۰ سانتی متر خواهد رسید.

در همین پیوند رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان به خبرنگار ایرنا گفت: از فردا پنجشنبه سامانه سرد سیبری به تدریج وارد استان شده و تا شنبه به فعالیت ادامه خواهد داد.

به گفته محمود محمدقلی پور وزش باد شدید، مه‌گرفتگی، کاهش دید و احتمال آبگرفتگی معابر از دیگر نتایج فعالیت این سامانه سرد بارشی در گلستان است.

همچنین محمد حمیدی فرماندار گرگان در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: برای مقابله با سرما و یخبندان پیش‌رو ۶۵٠ تن ماسه و نمک تهیه و در انبارهای مخصوص دپو شده و همچنین ماشین های سنگین نمک پاش و برف روب آماده امدادرسانی در جاده های یخ زده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها