مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها افزایش یافت

تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: میزان تحویل گاز به نیروگاه‌ها به دلیل ازیاد مصرف بخش خانگی کمتر شده و در مقابل میزان مصرف سوخت مایع در آنها افزایش یافته است.

«محسن طرزطلب» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: روزهای اخیر میزان تحویل گاز به نیروگاه ها نسبت به هفته های گذشته کاهش پیدا کرده و همین امر سبب افزایش مصرف سوخت مایع در برخی نیروگاه ها شده است.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها از میزان گاز تحویلی پیشی گرفته است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران خاطرنشان ساخت: طبق معادل سازی که انجام شده سوخت مازوت و گازوییل روزانه مورد استفاده برخی نیروگاه ها بیشتر شده که تداوم آن مشکل ساز خواهد شد.

طرزطلب گفت: دنبال آن هستیم تا شرکت ملی گاز میزان تحویل به نیروگاه ها را بیشتر کند که اعلام کرده اند به دلیل افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری، اکنون اختصاص گاز به این بخش ها بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: اکنون برخی نیروگاه ها هستند که گاز به آنها نمی رسد و ناگزیر به استفاده از سوخت جایگزین گازوییل و مازوت شده اند.

طرزطلب ادامه داد: روند افزایش سرما که موجب افزایش مصرف گاز در بخش خانگی شده گاز رسانی به نیروگاه ها را با کندی همراه کرده که امید است بتوان در این زمینه با همکاری شرکت گاز اقدام موثری کرد تا گاز تحویلی به نیروگاه ها افزایش یابد.

اگرچه ایران با توسعه فازهای پارس جنوبی، ‌ ظرفیت تولید گاز خود را به یک میلیارد متر مکعب در روز رسانده، اما افزایش بی رویه مصرف گاز در بخش خانگی، ‌زنگ خطر مصرف را در کشور به صدا درآورده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد