بسیج ظرفیتی عظیم برای آرامش مردم است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس کل دادگستری لرستان گفت: بسیج ظرفیت عظیمی برای کمک و آسایش مردم بوده و در طول ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی، خدمات بسیاری در این راستا ارائه کرده است.

به گزارش ایرنا محمد رزم روز چهارشنبه در دیدار با معاون عملیات بسیج کشور بیان کرد: انقلاب اسلامی بر پایه حضور مردم شکل گرفت و طی ۴۰ سال گذشته از عمر با برکت انقلاب اسلامی، تمام موانع، حوادث و مشکلات نیز با حضور مردم برطرف شده است.

وی افزود: مردم در صحنه های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی نقش اساسی داشتند و در شرایط کنونی که دشمنان و بدخواهان در جبهه نرم، جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما ایستاده اند باز مردم با حضور خود به مقابله با دشمنی‌ها می روند.

رزم اظهار داشت: بهترین جلوه اشتراک بسیج امروز و بسیج دوران جنگ، حضور مردم در صحنه های مختلف رویارویی با دشمنان انقلاب اسلامی است.

رییس شورای قضایی لرستان گفت: در هر عرصه‌ای که انقلاب و نظام تهدید شود و نیازمند کمک و تعامل باشد بسیج حضور می یابد و آنگونه که امام خمینی (ره) فرمودند بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل، طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

رزم اظهار داشت: بسیج حافظ رهاوردهای انقلاب جهانی اسلام است و مقام معظم رهبری نیز در تبیین جایگاه ارزشمند این نهاد فرمودند تا بسیج هست نظام جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد و این یک رکن اساسی است.

وی خدمات بسیج در عرصه هایی چون سازندگی، سیل، زلزله و سلامت مردم را فراموش نشدنی دانست و بیان کرد: ظرفیت عظیم بسیج می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی، برقراری نظم و ارتقای امنیت باثبات و پایدار در محلات نقش اساسی داشته باشد و با توجه به محدودیت‌های امکانات و منابع نیروی انتظامی، ناجا را در انجام ماموریت های محوله یاری نماید.

وی با اشاره به گشت های بسیج محله محور گفت: در مواد یک و ۲ قانون حمایت قضایی از بسیج مصوب ۱۳۷۱، آیین نامه اجرایی آن و ماده ۲۹ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ جایگاه قانونی بسیج تعریف شده است.

رزم افزود: تصویب دستورالعمل اجرایی گشت های رضویون در شورای امنیت کشور سندی برای فعالیت نیروهای بسیجی در راستای برخورد با جرایم مشهود و پیشگیری از وقوع جرایمی نظیر سرقت، منازعات، درگیری‌ها و مواد مخدر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها