فرزام: برای موفقیت روئینگ در مسابقات جهانی برنامه داریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم روئینگ مردان گفت: لازمه موفقیت در مسابقات جهانی و المپیک طراحی یک برنامه بلندمدت است و فدراسیون برای این موفقیت برنامه را در دستور کار قرار داده است.

«افشین فرزام» روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با  اشاره به تمرینات تیم روئینگ ایران اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرمانی کشور نفرات ملی‌پوش به اردو دعوت شدند و مرحله نخست تمرینات با برنامه‌های کادر فنی سپری شد و اکنون مرحله دوم آن در جریان است. البته این دو مرحله متصل‌به‌هم بودند و تا اواسط دی‌ماه نیز ادامه خواهد داشت. در پانزدهم دی ورزشکاران در مسابقات لیگ شرکت خواهند کرد و در آنجا نیز به رقابت می‌پردازند. البته آن رقابت‌ها نیز برای ورزشکاران ملی‌پوش لازم و ضروری است.  

سرمربی روئینگ مردان ادامه داد: برنامه‌های ما به ‌صورت مستمر تا زمان مشخص شدن مسابقات گزینشی المپیک ادامه خواهد داشت تا در آن زمان بتوانیم با آمادگی لازم به مسابقات اعزام شویم. البته تاریخ دقیقی برای این مسابقات از سوی فدراسیون جهانی اعلام ‌نشده است و به احتمال زیاد در اردیبهشت برگزار خواهد شد. مکان مسابقات نیز هنوز مشخص نشده است. اگر تغییری در این تاریخ ایجاد نشود پس از گزینشی باید به دنبال آمادگی برای حضور در المپیک توکیو باشیم و در حدود سه ماه وقت داریم و این کار را سخت خواهد کرد.

فرزام در ادامه به مشکلات پیش روی قایقرانی تا المپیک اشاره کرد و گفت: اردوهای خارجی تحت تأثیر کرونا قرار گرفته و نمی‌توانیم برای آمادگی ورزشکاران اردوی خارج از کشور در نظر بگیریم. در گذشته چند هفته قبل از مسابقات اردوهای خارجی برگزار شد و این اردو متصل به مسابقات بود اما کرونا این امکان را از ایران گرفت و باید مسافت‌هایی که از دریاچه مجموعه ورزشی آزادی بیشتر است را در کشور انتخاب  و تمرینات را در آنجا برگزار کنیم. سدهای کشور مکان مناسبی برای برگزاری اردو آماده‌سازی هستند. البته باید شرایط آب و هوایی این سدها نیز در نظر گرفته شود.  

احتمال موفقیت روئینگ ایران در توکیو یکی دیگر از مباحث موردنظر فرزام بود. وی در این زمینه افزود: استعدادهای خوبی در بخش زنان و مردان قایقرانی ایران وجود دارد و در رشته روئینگ افتخارات زیادی در سطح منطقه و قاره آسیا کسب کردیم. امیدوارم بتوانیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این رشته نیم‌نگاهی نیز به موفقیت جهانی داشته باشیم. کار راحتی نیست اما باید یک برنامه بلندمدت را در دستور کار قرار دهیم.

سرمربی روئینگ مردان در پایان تصریح کرد: کمیته آموزش فدراسیون کلاس‌های مختلف آموزشی برگزار کرد که برخی از آنان با حضور مدرسان خارجی بود این کلاس‌ها می‌تواند تحولی خوبی در رشته روئینگ ایجاد کند. لازمه موفقیت افزایش دانش است و فدراسیون نیز با دانش‌افزایی به دنبال ارتقا سطح مربیان و کارشناسان این رشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار ورزش