۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84158596
۰ نفر

برچسب‌ها

ممانعت تونس و الجزایر از عبور هواپیمای رژیم صهیونیستی

تهران-ایرنا- تونس و الجزایر اجازه استفاده از حریم هوایی خود را به هواپیمای رژیم صهیونیستی برای پرواز به سمت کشور مغرب ، ندادند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری نسمه، تونس که با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کرده است، اجازه نداد تا از حریم هوایی این کشور برای عبور هواپیمایی صهیونیستی به سمت مغرب استفاده شود.

وزارت خارجه تونس دیشب در بیانیه‌ای با رد هر گونه اقدامی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی آن را مغایر با مواضع رسمی این کشور دانست.

وزارت امور خارجه تونس روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ادعاهای مطرح شده درباره قصد این کشور برای سازش با رژیم صهیونیستی کذب و بی‌پایه و اساس است.

همزمان، کشور الجزایر نیز در اقدامی مشابه مانع عبور هواپیمای حامل دو هیئت صهیونیستی و آمریکایی به ریاست «جرد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور ارشد او به سمت مغرب شد.

در همین ارتباط، وبگاه تونسی نسمه گزارش داد که این کشور به همراه الجزایر اجازه ندادند این هواپیما از حریم هوایی آنان استفاده کند و به همین دلیل مجبور شد مسیر غیر مستقیمی را طی کند.

این سفر از مسیر شمالی صورت گرفت که از دریای مدیترانه و حریم هوایی یونان، ایتالیا، اسپانیا به رباط انجام شد.

دیروز، سه شنبه نخستین پرواز رژیم صهیونیستی از تل آویو به رباط پس از عادی سازی روابط بین دو طرف صورت گرفت.

حدودسه هفته پیش دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از توافق مغرب و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد، اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha