نرخ بیکاری کردستان تابستان امسال کاهش یافت 

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و شرایط فصلی اشتغال، تابستان امسال نرخ بیکاری در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود هشت دهم درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز چهارشنبه در جشنواره تجلیل از کار آفرینان برتر استان کردستان اظهار داشت: در تابستان امسال نرخ بیکاری استان ۱۱.۴ درصد برآورد شده که به نسبت مدت مشابه سال قبل که حدود ۱۲.۲ درصد بود،  هشت دهم درصد کاهش داشت.
وی اضافه کرد: در بهار امسال عمدتا به علت شیوع ویروس کرونا نرخ بیکاری در استان نیز افزایش داشته بطوریکه از ۱۲.۷ مدت مشابه پارسال با ۲ دهم درصد رشد به ۱۲.۹ رسید.
جعفری با اشاره به اینکه نرخ بیکاری این استان حدودسه درصد از میانگین کشوری بالاتر است، افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها توجه ویژه‌ای به پرداخت تسهیلات تکلیفی و حمایتی به متقاضیان در این استان داشته باشند.
وی یادآور شد: فصلی بودن اشتغال در استان به علت کشاورزی بودن آن از چالش‌های کردستان است که باید تلاش کرد از ظرفیت‌های ایجاد شده از جمله تسهیلات پایدار روستایی و صندوق توسعه ملی نهایت استفاده را برای رفع این معضل ببریم.
جعفری تاکید کرد: همچنین این استان امسال سهم خوبی از اعتبارات صندوق توسعه ملی دارد اما به علت کاربری‌های خاص این اعتبارات تاکنون در جذب آن ناموفق بوده‌ایم که انتظار می‌رود در این خصوص چارهای اندیشیده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها