۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در سبزوار پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: ۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت برای صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا در این شهرستان پس از پایش در دستگاه‌های اجرایی به صاحبان سه هزار و ۹۲۳ کسب و کار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

حسین فیض آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع تسهیلات درخواستی مشاغل آسیب دیده سبزوار بر اثر شیوع ویروس کرونا ۷۶۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۷۰ درصد از این میزان به صاحبان کسب و کارهای زیان دیده پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیشتر این تسهیلات به وسیله بانک‌های پاسارگاد، پارسیان،آینده، شهر و سینا در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و فنی و حرفه‌ای پرداخت شده است.  

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: رسته‌های شغلی توزیع غذاهای آماده و اغذیه فروشی‌ها، مراکز گردشگری، بخش‌های تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، صنایع دستی، آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، باشگاه‌ها، آموزشگاه‌های هنری و واحدهای پرورش مرغ گوشتی در ردیف مشمولان دریافت تسهیلات متضرر از کرونا قرار دارند.

هم اکنون ۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۱ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۱۵۶ تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها