۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 2211
کد خبر: 84158498
۰ نفر

برچسب‌ها

۲خبر کوتاه از شهرستان گچساران

گچساران - ایرنا - فرمانده انتظامی گچساران گفت: عامل تغییر اطلاعات انتخاب رشته داوطلب کنکور سراسری سال ۹۹ در این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ سید محمد موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش بانویی مبنی بر تغییر در رشته های انتخابی وی در کنکور سراسری موضوع ضمن هماهنگی با مرجع قضایی به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا در گچساران قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم با ورود به صفحه انتخاب رشته داوطلب تمام اولویت‌های انتخابی او را به رشته‌های نامناسب تغییر داده است.

سرهنگ موسوی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا شهرستان  متهم را که خود نیز از شرکت کنندگان کنکور سراسری بوده و با شاکی اختلافات شخصی داشته شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی گچساران با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، از شهروندان خواست تا از اشتراک اطلاعات شخصی و محرمانه خود در فضای مجازی  خودداری کنند.

دستگیری ۲نفر شکارچی غیرمجاز در گچساران

وی همچنین از دستگیری۲ نفر شکار چی غیرمجاز توسط ماموران کلانتری۱۲ در این شهرستان خبر داد.

موسوی اظهار داشت: این افراد متخلف در اطراف شهر دوگنبدان قبل ار شکار پرندگان شناسایی و دستگیر شدند.     
وی افزود: مأموران از متهمان دستگیر شده سه قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی و گلوله زنی غیر مجاز، ۵۰۰ عدد فشنگ ، ۲۰۶گرم مواد مخدر تریاک و یک عدد وافور ضبط و کشف کردند .  

سرهنگ موسوی تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی با تاکید بر اینکه شکار یا زنده‌گیری هرگونه پرنده وحشی بدون داشتن مجوز از حفاظت محیط زیست غیرقانونی است، افزود: با متخلفان این حوزه برابر قانون برخورد خواهد شد.

کبک، تیهو، گرگ، خرس، کل و بز از مهمترین گونه های حیات وحش در زیستگاه های گچساران است.

شهرستان گچساران با ۵۲ هزار هکتار منطقه حفاظت شده بخش مهمی از زیستگاه های حیات وحش استان کهگیلویه و بویراحمد را در اختیار دارد.

کوه خامی، کوه سرخ و کوه دیل مناطق حفاظت شده شهرستان گچساران محسوب می شوند که ۹ نفر محیط بان از آنها محافظت می کنند.

شهرستان گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها