آئین‌های تبیین حماسه ۹ دی و دهه فجر در تالش مجازی برگزار می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: آئین‌های گرامیداشت و تبیین سالروز حماسه ۹ دی و دهه مبارک فجر، به منظور اجتناب از شیوع ویروس کرونا در اجتماعات، در فضای مجازی برگزار خواهد شد و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین شاهکویی شامگاه سه شنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت ۹ دی و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: در دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، از ظرفیت فضای مجازی با محتوای مناسب در تبیین ابعاد گوناگون‌ حماسه ۹دی برای مردم بویژه نسل جوان استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: در برگزاری برنامه های سالروز حماسه ۹ دی تمام دستگاه ها از جمله سپاه، شهرداری، ائمه جمعه، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش خود را در فضای مجازی ایفا خواهند نمود.

وی با تاکید بر تزئین فضای محیطی شهرستان متناسب با مناسبت ها افزود: یازدهمین سال بزرگداشت حماسه ۹ دی با سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده همزمان است و باید از فضای مجازی به بهترین شکل استفاده کنیم.

روز ۹ دی در تقویم ایران اسلامی به نام بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده و فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی و تبیین ابعاد پیدا و پنهان اتفاقات سال ۸۸ است و سردار قاسم سلیمانی صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد و محسن فخری زاده از دانشمندان هسته ای کشورمان روز هشتم آذرماه امسال در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسیدند.

فعالیت ۲۲ کارگروه برای برنامه های دهه فجر تالش

 معاون‌ سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش  گفت: در اجرای برنامه‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان ۲۲ کارگروه شهرستانی فعال خواهند بود.

علی درمانی شامگاه سه شنبه در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی کارگروه‌های دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری حضرت امام ( ره ) و حمایت مردم و خون هزاران شهید به پیروزی رسید.

وی با تاکید بر این که دهه فجر موقعیت مناسبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: امسال با توجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را با ابتکار عمل در فضای مجازی جشن خواهیم گرفت.

وی با اشاره به ابلاغ برنامه ها به ۲۲ کارگروه در شهرستان، گفت: کمیته های فرعی در بخش ها برای بزرگداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی در روستاها برنامه ریزی خواهند کرد.

شیوع ویروس عالمگیر کرونا سبب لغو همایش ها و اجتماعات مردمی شده و اغلب برنامه ها و آئین ها در فضای مجازی برگزار می شود.
تالش با ۲۰۰هزارنفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، کرگانرود و حویق در ۱۱۰ کیلوکتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها