آثار راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره ملی تئاتر آیات معرفی شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اعلام کرد: هشت اثر نمایشی راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره تئاتر ملی آیات در این استان معرفی شدند.

حسین فرخنده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه، در قالب این جشنواره ۷۶ متن نمایشی از ۲۶ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، اظهار داشت: با نظر هیات داوران ۲ اثر نمایشی از استان‌ اصفهان و ۶ اثر نیز از استانهای کرمانشاه، خراسان رضوی، مرکزی، قزوین، اردبیل و خراسان شمالی انتخاب و به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.

وی آثار راه یافته به مرحله پایانی این جشنواره را شامل «قند خون» به کارگردانی عبدالرضا فتحی از استان مرکزی، «سالمرگی» به کارگردانی پویان عطایی از اصفهان، «برزخاروی شاعره‌ آتش» به کارگردانی اصغر مرادی از اصفهان، «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه و «می خواستم ببوسمت، باران گرفت» به کارگردانی محمد حسن زاده از خراسان رضوی عنوان کرد.

وی افزود: همچنین «مجلس شمرکشی» به کارگردانی کیوان حبیبی از قزوین، «باد سرخ» به کارگردانی کریم عظیمی ججین از اردبیل و «برای عشق» به کارگردانی امیرحسین جان‌نثار از خراسان شمالی از دیگر آثار راه یافته به این جشنواره هستند.

وی گفت: عباس کریمی، علی عابدی و امین فرحی بازبینی آثار جشنواره سراسری تئاتر آیات در خراسان شمالی را بر عهده داشتند.

فرخنده افزود: هنرمندان برگزیده تا ۱۵ دیماه مهلت دارند اثر نمایشی خود را در قالب لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر آیات، مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ارسال کنند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و اعلام فراخوان جشنواره ملی تئاتر آیات از اسفندماه ۹۸ آغاز شد، اظهار داشت: ارسال ۷۶ متن نمایشی از ۲۶ استان کشور و پس از بازخوانی متون ۲۱ متن جهت تولید از ۱۳ استان کشور انتخاب و به مرحله بازبینی راه یافتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با توجه به محدودیت ها و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اجرای صحنه ای آثار، آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره سراسری تئاتر آیات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

این جشنواره با حمایت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  استانداری خراسان شمالی و اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها