بستری‌شدگان کرونایی درآذربایجان‌غربی همچنان دورقمی است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد بستری‌شدگان کرونایی در استان طی یک هفته اخیر، دورقمی بوده که امیدواریم این روند با همراهی مردم، تداوم یافته و به سمت کاهش مستمر حرکت کند.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۵ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و حدود ۶۰ نفر از آنان در بیمارستان بستری شده اند.

وی اضافه کرد: با افزوده شدن این تعداد، بستری شدگان کرونایی در بیمارستان های آذربایجان غربی به ۵۶۷ نفر رسیده که از این تعداد، ۲۶۷ نفر مشکوک و ۳۰۰ نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: از این تعداد نیز ۱۸۹ نفر در آی سی یو بوده و ۴۶ نفر به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را در آذربایجان غربی از دست دادند که سه نفر از آنان در بوکان، ۲ نفر در خوی و یک نفر در ارومیه فوت کردند.

وی افزود: تاکنون حدود ۹۷ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و سه هزار و ۲۷۶ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۷۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در دنیا و حدود یک میلیون و ۱۷۱ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha