الحشدالشعبی تلاش داعش برای ورود به شمال عراق را خنثی کرد

تهران-ایرنا-سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) بامداد چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای این گروه سه‌شنبه شب مانع نفوذ عناصر گروهک تروریستی داعش به غرب استان صلاح‌الدین شدند.

به گزارش ایرنا از کانال تلگرامی "صابرین نیوز" وابسته به نیروهای مقاومت، در این عملیات، هنگ سوم تیپ ۴۲ الحشد الشعبی تلاش تروریست‌های داعشی برای ورود به منطقه "سید غرب" در جنوب استان صلاح‌الدین در شمال عراق را خنثی کرد.

در ماه‌های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه میان استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

عراق در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، با بازپس‌گیری مناطق اشغال شده به دست داعش که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر این گروه تروریستی را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیر نظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۶۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان