پیشنهاد بایدن برای آزمایش از مسافران ورودی از انگلیس

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیشنهاد داد شهروندان آمریکایی که از انگلیس می‌آیند، در مبدا تحت آزمایش کرونا قرار گیرند.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز سه‌شنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ویروس جدید کرونا در انگلیس و اینکه آیا پرواز از آن کشور تعلیق می‌شود، گفت: (تعلیق پروازی) پیش از این وجود داشته است.

به دنبال شیوع گسترده کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ پس از آنکه سفر از چین را ممنوع کرده بود، مجبور شد پروازهای اروپا و انگلیس را هم تعلیق کند.

وی افزود: پیش از این تنها شهروندان آمریکایی امکان بازگشت به خانه را داشتند. با این حال باید از آنها در مبدا آزمایش بگیریم. دوم اینکه پس از رسیدن به آمریکا تحت قرنطینه قرار بگیرند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: این نظر طبیعی من است اما منتظرم که توصیه‌های تیم مبارزه با کرونا را بشنوم.

مت هنکوک وزیر بهداشت انگلیس چندی پیش از وجود گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور خبر داد که سرعت تکثیر آن بیشتر است.

این مساله باعث تعلیق پرواز بسیاری از کشورها به و از انگلیس شد که جمهوری اسلامی ایران هم یکی از آنها بود.

آمریکا در حال حاضر نزدیک به ۱۶ میلیون نفر مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی کرده و حدود ۳۲۰ هزار نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

انتقاد از بی مسئولیتی ترامپ نسبت به حمله سایبری  

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود به حمله سایبری گسترده به مراکز دولتی و شرکت های خصوصی در آمریکا اشاره کرد و گفت: رخنه عظیم سایبری علیه شرکت‌های آمریکایی و همچنین آژانس‌های دولتی رخ داده و ما همچنان از آسیب‌ها و چشم‌انداز این رخنه زیاد نمی‌دانیم.

بایدن افزود: اما می دانیم که این را می دانیم که این حمله، خطر بزرگی را متوجه امنیت ملی ما کرده است. ما باید یک برنامه و سازماندهی دقیقی داشته باشیم.بازیگران خارجی از اواخل سال گذشته این رخنه را آغاز کردند. حقیقت این است که دولت ترامپ، امنیت سایبری را از اولویت خارج کرد.

وی با انتقاد از اخراج مدیر امنیت سایبری و زیرساخت ها، اظهار کرد: بی عملی غیرمنطقی رئیس جمهوری ترامپ برای اتخاذ اقدامات لازم علیه این حملات، دیگر کافی است.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: بالاترین سطوح مقامات باید با حملات سایبری همچون تهدیدهای جدی برخورد کنند. عاملان این کار باید در ملاء عام پاسخگو نگهداشته شوند.

بایدن ادامه داد: مایک پمپئو وزیر خارجه و ویلیام بار وزیر دادگستری در همان ابتدا گفتند که روسیه، پشت این رخنه قرار دارد. روسیه سابقه طولانی در استفاده از چنین فعالیت‌های مخرب سایبری دارد و دولت ترامپ باید به طور رسمی به آن بپردازد. این حملات زیر دید دونالد ترامپ انجام شد و او آن را نمی‌دید. این همچنان در مسئولیت رئیس جمهوری است که در چهار هفته آینده از منافع آمریکا دفاع کند.

وی تاکید کرد اگر او اقدام جدی انجام ندهد، من خواهم کرد. من از پاسخگویی رئیس جمهوری ترامپ ناامید هستم و از مقامات هر دوحزب کنگره می‌خواهم که با صدای بلند و روشن درباره این حمله صحبت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار جهان