ترس از کرونا، یک سوم مردم آمریکا به احتکار اقلام ضروری روی آورده اند

تهران- ایرنا- نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که به دنبال شیوع ویروس کرونا و تبعات پس از آن، بیش از یک سوم مردم آمریکایی به احتکار اقلام ضروری روی آورده‌اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه واشنگتن پست سه شنب نوشت، مطالعات شرکت دیجیتالی لندینگ تری (Lending Tree) نشان می‌دهد که یک سوم مصرف کنندگان امریکایی ( ۸۶.۷ میلیون نفر) با احتکار اقلام ضروری امیدوار هستند که دوباره با شیوع مجدد ویروس کرونا همانند ماه‌های مارس و آوریل (خرداد- تیر) با شرایط وخیم کمبود دستمال کاغذی و مواد ضد عفونی کننده رو به رو نشوند.

بر اساس نتایج این مطالعات، مصرف کنندگان آمریکایی در ماه اکتبر و هفته اول نوامبر (آبان و آذر) به طور میانگین ۳۵۹ دلار برای خرید اقلام ضروری هزینه کرده‌اند این در حالی است که در ماه مارس هزینه مصرف کنندگان آمریکایی برای خرید اقلام ضروری حدود ۱۷۸ دلار بوده است.

در میان اقلام احتکار شده، خرید مواد غذایی با ۶۴ درصد در رتبه اول، ضد عفونی کننده دست با ۶۱ درصد در رتبه دوم، اقلام بهداشتی با ۶۰ درصد در رتبه سوم و ماسک با ۵۹ درصد در رتبه چهارم و آب با ۴۹ درصد در رتبه پنجم قرار دارند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا ۱۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۱۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۳۲۶ هزار و ۷۷۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون ۱۰ میلیون و ۸۰۲ هزار نفر گزارش شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان