دست پرِ «بهشت حکیم‌الله» و «فریاد خاموش» از جوایز تئاتر مقاومت

تهران- ایرنا- همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، علاوه بر معرفی برگزیدگان بخش‌های راویان حماسه، نمایشنامه‌نویسی و تئاتر دانشجویی؛ دو اثر از میان آثار حاضر برای حمایت ویژه جهت اجرای عمومی و دو اثر نیز به جشنواره‌های تئاتر فجر و دانشگاهی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت شامگاه سه‌شنبه (دوم دی‌ماه) در تالار وحدت با حضور حمید نیلی دبیر این رویداد و مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، توحید معصومی دبیر اجرایی این دوره از جشنواره، حجت‌الاسلام و المسلمین ارمغان بهداروند مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدیاشار نادری رییس بنیاد فرهنگی-هنری روایت، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور عالی بنیاد فرهنگی هنری روایت و جمعی از هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا آرای بخش هیات داوران و معرفی برگزیدگان در بخش‌های نمایش‌های رادیویی (راویان حماسه)؛ بخش نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های دانشجویی برای حضار و مدعوین قرائت شد.  

برگزیدگان بخش نمایش‌های رادیویی (راویان حماسه)

هیات داوران در بخش روایتگری جایزه نفر برگزیده را به الناز عزیزی برای روایت نمایش رادیویی «چشم‌های منتظر» از اردبیل اهدا کرد. در این بخش از نگین خامسی برای روایت نمایش رادیویی «نامه‌ای برای علی» تقدیر شد.

تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی جایزه بهترین بازیگر زن نمایش‌های رادیویی به صورت مشترک به نازنین مهیمنی و مینا شجاع تعلق گرفت و در این بخش از معصومه نورزاد تقدیر شد.

تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی جایزه بهترین بازیگر مرد نمایش‌های رادیویی به صورت مشترک به بهرام سروری نژاد و مجتبی طباطبایی تعلق گرفت و در این بخش از حسن مجیدی تقدیر شد.

تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی جایزه اول نمایشنامه رادیویی به باقر سروش برای نمایش رادیویی «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت.

تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی جایزه کارگردانی این بخش به پیمان غریب‌پناه برای کارگردانی نمایش رادیویی «سمفونی پلاک» اهدا شد. هیات داوران در این بخش از شیرین سپه‌راد تقدیر شد.

تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدیه نقدی جایزه اول تهیه کنندگی به فیروزه بنی‌طالبی برای نمایش «گرمازده» اهدا شد.

همچنین جایزه افکتور برگزیده به محمدرضا قبادی‌فر برای نمایش «فیش آباد» و جایزه بهترین صدابردار به رضا محتشمی برای نمایش «باد که می‌نویسد» رسید.

در بخش نمایش‌های رادیویی جایزه نمایش برگزیده این بخش به شیرین سپه‌راد برای نمایش رادیویی «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت و از داریوش شهبازی برای نمایش رادیویی «باد که می‌نویسد» تقدیر شد.

برگزیدگان بخش نمایشنامه‌نویسی

در این بخش ایوب آقاخانی، نصرالله قادری و حمیدرضا نعیمی به عنوان هیات داوران، لوح تقدیر خود را به امیرقاسم ستوده برای نمایشنامه «بلشویک» اهدا کردند.

در ادامه، جایزه نفر سوم به محمدرضا آریان‌فر برای نگارش نمایشنامه «شهریور آخرین ماه تقویم است»، جایزه دوم به غلامحسین دولت‌آبادی برای نگارش نمایشنامه «راه پیموده نشده» و جایزه اول به روزبه حسینی برای نگارش نمایشنامه «برگرد رفیق» تعلق گرفت.

نمایش «بهشت حکیم‌الله» و درو جوایز بخش نمایش‌های دانشجویی

در بخش تئاتر دانشجویی و در بخش پوسترو بروشور از محمد لهراسبی برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» تقدیر شد و حامد کاظمی برای طراحی پوسترو بروشور نمایش «خاطرات خانه‌ای که نیست» به عنوان برگزیده اعلام شد.

در بخش طراحی لباس از فائزه نجفی برای طراحی لباس نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» تقدیر شد و جایزه برگزیده به ویدا موسوی برای طراحی لباس نمایش «بهشت حکیم‌الله» اهدا شد.

در بخش گریم عاطفه رضایی برای طراحی گریم نمایش «غزل واژه قصد» تقدیر شد و رتبه برگزیده این بخش به سعید موذنی برای طراحی گریم نمایش «بهشت حکیم‌الله» تعلق گرفت.

در بخش طراحی نور علی کوزه‌گر برای طراحی نور نمایش «فریاد خاموش» لوح تقدیر گرفت و ویدا موسوی برای طراحی نور نمایش «بهشت حکیم‌الله» به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.

در بخش موسیقی به صورت مشترک از محمد نادری و سیدمحمدصادق سجادی برای آهنگسازی نمایش «خرمشهر ۱۱» تقدیر به عمل آمد و امیرحسین انصافی برای آهنگسازی نمایش «فریاد خاموش» به عنوان نفر برگزیده شد.

در بخش بازیگری زن از ندا عزیزی پیرمحمدی - بازیگر معلول - برای بازی در نمایش «پارک شیرین» تقدیر شد.

در این بخش رتبه سوم به میترا بابایی برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» و سارینا رزاق مرندی برای بازی در نمایش «ترقب» اهدا شد. رتبه دوم این بخش به مهناز میرزایی برای بازی در نمایش «ترقب» تعلق گرفت و رتبه اول بازیگری زن بخش دانشجویی نیز به ویدا موسوی برای بازی در نمایش «بهشت حکیم‌الله» رسید.

در بخش بازیگری مرد از پوریا ریحانی برای بازی در نمایش  «خرمشهر ۱۱» تقدیر شد.

رتبه سوم این بخش به پیمان محسنی برای بازی در نمایش «فریاد خاموش» تعلق گرفت. رتبه دوم این بخش به صورت مشترک به سعید صادقی برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» و محسن سالاری برای «فریاد خاموش» رسید. رتبه اول این بخش به محمدهادی عطایی برای بازی در نمایش «فریاد خاموش» اهدا شد.

در بخش کارگردانی رتبه سوم به محمدهادی عطایی برای کارگردانی نمایش «فریاد خاموش» رسید. جایزه دوم به پریسا دوستی برای کارگردانی نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» اهدا شد و جایزه اول این بخش به ویدا موسوی برای کارگردانی نمایش «بهشت حکیم‌الله» اهدا شد.

همچنین در بخش نمایشنامه‌نویسی این بخش کامران شهلایی برای نگارش نمایشنامه «خاطرات خانه‌ای که نیست» حائز رتبه سوم شد. رتبه دوم به پریا دوستی برای نگارش نمایشنامه «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» رسید و رتبه اول به خسرو امیری برای نگارش نمایشنامه «بهشت حکیم‌الله» تعلق گرفت.

در بخش نمایش‌های دانشجویی، نمایش «بهشت حکیم‌الله» برای حضور در جشنواره تئاتر فجر و نمایش«ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»  برای حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی معرفی شدند و دو نمایش «فریاد خاموش» و «بهشت حکیم‌الله» برای اجرای عمومی در تماشاخانه سرو در اولویت حمایت قرار گرفتند.

همچنین در انتهای این بخش از زنده یاد میلاد حاجی‌زاده هنرمند جوان و دانشجوی تئاتر که چند ماه پیش در دلیل غرق شدن در سد لتیان جان خود را از دست داد با اهدای لوج تقدیر به خانواده او قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ