نگرانی پنتاگون و کاخ سفید از گام‌های بعدی‌ ترامپ

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان سه شنبه شب گزارش داد، در حالی که تنها ۳۰ روز به آغاز ریاست جمهوری دولت جو بایدن مانده اما دغدغه و نگرانی اصلی این روزهای پنتاگون و کاخ سفید گام‌های بعدی دونالد ترامپ برای خسارت زدن به کشور پیش از آغاز به کار دولت جدید است.

به گزارش ایرنا، اگرچه تا کنون تمام تلاش‌های ترامپ از جمله ارائه دعاوی حقوقی برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری ناموفق بوده، ‌اما هنوز این دغدغه وجود دارد که وی چقدر می‌تواند با اقدامات انتقام جویانه به ایالت متحده آسیب بزند.

به نوشته سی ان ان، رفتار رییس جمهوری موجب بی اعتمادی شدید به بنیان اساسی سیستم سیاسی ایالات متحده و انتخابات عادلانه به رغم حضور میلیون‌ها رای دهنده در انتخابات شده و مشروعیت بایدن در کاخ سفید را به خطر می‌اندازد.

باربارا استار خبرنگار سی ان ان در این زمینه نوشت، در میان کارکنان دفتر اجرایی و رهبری ارتش آمریکا این نگرانی وجود دارد که ترامپ در آخرین روزهای مسئولیت خود از قدرت خود به عنوان رییس جمهوری و فرمانده کل قوا به روش‌های خطرناک متوسل شود.

یکی از افسران پنتاگون گفت: ما نمی‌دانیم که ترامپ چه کاری ممکن است انجام دهد. ما در روزهای عجیبی هستیم.

به گزارش سی ان ان، در زمانی که واشنگتن سیاست خودسرانه و مشکوکی را برای هفته‌های آینده در پیش گرفته، حتی کارمندان ترامپ در کاخ سفید نیز از این نگران هستند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

یکی از مقام‌های آمریکا به تیم کاخ سفید سی ان ان گفت: هیچکس مطمئن نیست که این موضوع به کجا می‌انجامد. او هنوز یک ماه دیگر رییس جمهوری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جهان