ایران بر سکوی سوم مسابقات شطرنج نوجوانان جهان ایستاد

تهران- ایرنا- مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان جهان که به صورت آنلاین برگزار شد با کسب عنوان سومی تیم ملی ایران به پایان رسید.

 به گزارش ایرنا، در روز پایانی مسابقات آنلاین قهرمانی نوجوانان جهان که به میزبانی گرجستان برگزار شد، نوجوانان تیم ملی شطرنج کشورمان با درخشش خیره کننده بالاتر از روسیه، به عنوان سوم جهان دست یافتند.

در رده آزاد زیر ۱۰ سال، سینا موحد نوجوان ارزنده تیم ملی کشورمان پس از تساوی یک بر یک با حریف قدرتمند خود واسلاو فینک از جمهوری چک با ریتینگ ۲۳۶۱، در دیدارهای تکمیلی (رستاخیز) موفق شد با مهره سیاه به زیبایی حریف خود را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

در رده آزاد زیر ۱۶ سال نیز امیر رضا پورآقا بالا نوجوان شایسته تیم ملی کشورمان که با بازیهای درخشان به فینال رقابت‌ها راه یافته بود، برای تصاحب مدال طلا به مصاف فردریک سوان آلمانی با ریتینگ ۲۴۲۱  رفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف شد و به نشان نقره دست یافت.

مهدی غلامی اوریمی دیگر نماینده کشورمان پس از تساوی یک بر یک در دیدارهای سریع مقابل فرانسیسکو سونیس از ایتالیا با ریتینگ ۲۴۸۳، در دیدارهای تکمیلی (رستاخیز) مغلوب حریف شد و به مقام چهارم جهان دست یافت.

 نوجوانان کشورمان که با هدایت مهرداد اردشی سرمربی و کاپیتان تیم ملی در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند توانستند با درخشش در میان ۱۳۸۰ شرکت کننده و ۱۱۴ کشور جهان، پس از کشورهای آمریکا و هند و بالاتر از کشور صاحب نام روسیه بر سکوی سوم جهان جای گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار ورزش