۱۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در کرمانشاه طراحی شده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه اعلام کرد: در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به توسعه اقتصادی استان امسال ۱۱۷ پروژه محرومیت‌زدایی طراحی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی عصر سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور رییس بنیاد مستضعفان در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: سال گذشته نیز ۱۳۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان تعریف و اجرا شد.
وی افزود: علاوه بر اینها ۵۲ پروژه هم در قالب پروژه‌های جهش تولید در دست پیگیری است که امیدواریم این پروژه ها تا پایان سال تعیین تکلیف شده و به پایان برسد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به ساخت پروژه بزرگ کارخانه قوطی سازی زمزم توسط بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد علاوه بر این پروژه های بزرگی را در استان در دست ساخت و یا در حال بهره برداری دارد.
حاتمی با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه برای سرمایه گذاری تاکید کرد: در زمینه های دامداری، شیلات، صنعت و کشاورزی پروژه های خوب دیگری داریم که سرمایه گذاری در آنها هم به نفع بنیاد خواهد بود و هم می تواند نقش موثری در رفع معضل بیکاری استان داشته باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح عظیم طرح گرمسیری در استان گفت: با کمک این طرح امسال ۳۰ هزار هکتاری اراضی پایین دست سدهای استان از دیم به آبی تبدیل می شود که نقش موثری در افزایش تولید محصولات کشاورزی استان خواهد داشت.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استفاده از چنین طرح ها و فرصت هایی می تواند به توسعه استان و رفع مشکلات آن کمک کند، گفت: با استفاده از همین فرصت ها در ۲ سال گذشته توانستیم در هر سال سه درصد نرخ بیکاری استان را کاهش دهیم و امسال هم کاهش دوباره سه درصدی نرخ بیکاری استان را هدفگذاری کرده ایم، هرچند با وجود کرونا کار سختی در پیش خواهیم داشت.

سرخط اخبار استان‌ها