وزیر کشور ارتقای شمیل بندرعباس به بخش را به طور رسمی ابلاغ کرد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: وزیر کشور با انعکاس مصوبه هیات وزیران، ایجاد بخش شمیل در شهرستان بندرعباس و سایر تغییرات در واحدهای تقسیماتی شهرستان‌های بندرعباس، رودان و میناب را به طور رسمی ابلاغ کرد.

فریدون همتی سه‌شنبه شب با اعلام این خبر عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط استانداری هرمزگان از طریق وزارت کشور و تصویب هیات دولت، دهستان شمیل در شهرستان بندرعباس به بخش ارتقا یافت. 
وی ادامه داد: بخش شمیل از ترکیب دهستان شمیل و حسن لنگی ایجاد شده و مرکز این بخش، روستای شمیل تعیین شده است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: براساس دیگر تغییرات انجام شده در واحدهای تقسیماتی شهرستان بندرعباس، دهستان جلابی در بخش تخت و دهستان حسن لنگی در بخش شمیل ایجاد شده است.
همتی با اشاره به تغییرات در واحدهای تقسیماتی شهرستان رودان نیز، اظهارداشت: براساس مصوبه هیات وزیران، دهستان برنطین از بخش بیکاه جدا و به بخش مرکزی شهرستان رودان پیوست. 
وی افزود: همچنین سه روستای (نزک، وزیری و کهنشوییه) از دهستان برنطین جدا و به دهستان بیکاه در بخش بیکاه ملحق شدند و روستای کهنشوئیه به عنوان مرکز این دهستان تعیین شد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دهستان اسلام آباد به عنوان تابع بخش بیکاه از ترکیب روستاهای اسلام آباد، سرکهنان، زردگردیال، سورکی، مازغ و زنگیان به مرکزیت روستای اسلام آباد ایجاد شد.
همتی با اشاره به برخی تغییرات در واحدهای تقسیماتی در شهرستان میناب نیز، عنوان کرد: روستاهای جعفرآباد، سرنی، سراتک، پابنان، هلائون، برنزکی، قلمان عبدالله، گچک دادعلی، قلمان مشهدی چراغ، قلات رستم، باغک، تهتان و هنیرک از دهستان کریان بخش مرکزی شهرستان میناب جدا و به دهستان توکهور بخش توکهور - هشتبندی ملحق می‌شوند.
استاندار هرمزگان با قدردانی از همراهی نمایندگان مجلس پیشین و کنونی مردم مرکز و شرق هرمزگان و شوراهای اسلامی مناطق یادشده، تصریح کرد: تغییرات تقسیماتی در این مناطق جزء انتظارات و درخواست‌های پی درپی مردم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی بود که با پیگیری انجام شده، آرزوی دیرینه مردم این مناطق به منظور دسترسی به خدمات مطلوب تر محقق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها