بسترهای سرمایه‌گذاری در کرمانشاه فراهم است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه بسترهای سرمایه‌گذاری در کرمانشاه فراهم است، گفت: آماده هر گونه همکاری با بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری هستیم و در این زمینه شرایط و بسترها را فراهم می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر روز سه شنبه در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کرمانشاه که با حضور پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان، مهدی صادقی نیارکی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران استان در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: طرح گرمسیری یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی کشور است و اگر اعتبار هزینه شده برای اجرای آن را با شرایط امروز در نظر بگیریم بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان می باشد که منجر به تحول بسیار خوبی در استان خواهد شد.

وی بیان داشت: این پروژه شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و برای ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در منطقه غرب استان ما آماده هرگونه کمک و ارایه تسهیلات یارانه ای به بنیاد مستضعفان به منظور سرمایه گذاری هستیم که هرگونه سرمایه گذاری در سامانه گرمسیری استان و منطقه غرب استان باتوجه به نزدیکی به بازار عراق و استان های همجوار بسیار اقتصادی و به صرفه خواهد بود.

مقام عالی استان ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون شهرستان قصرشیرین یک منطقه ویژه اقتصادی است و امکان تصویب این شهرستان به عنوان منطقه آزاد لذا هرگونه سرمایه گذاری در این منطقه منجر به ارزش افزوده بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در اجرای طرح دامپروری تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید این دامپروری در استان به صورت شیر خام به فروش می رسد لذا این ظرفیت وجود دارد که یک کارخانه لبنیاتی در نزدیکی این دامپروری ایجاد شود که هم کمک به افزایش تولید و هم کمک به رونق اقتصادی در منطقه خواهد کرد لذا چنانچه بنیاد مستضعفان برای این طرح آماده سرمایه گذاری باشد در استان حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.

وی همچنین به افتتاح کارخانه عظیم قوطی سازی در کرمانشاه با سرمایه گذاری این بنیاد اشاره کرد و گفت: این کارخانه شرایط مناسبی از جهت جهش تولید برای استان ایجاد کرده که امیدواریم مرحله دوم آن نیز با توجه به تاکیدات رییس بنیاد مستضعفان هرچه سریعتر اجرایی شود.

بازوند گفت: همچنین باید از اقدامات بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در محرومیت زدایی در منطقه سرفیروز آباد و شهرستان سرپل ذهاب تقدیر و تشکر کنیم و اقدامات خوبی در این مناطق در راستای محرومیت زدایی انجام شده که ارزش این کار بسیار تاثیرگذار و تحول ساز خواهد بود.

مقام عالی استان بیان داشت: ایجاد یک کارخانه لاستیک در استان شدیداً موردنیاز است که اگر بنیاد مستضعفان آماده سرمایه گذاری باشد ما زیرساخت های لازم را برای سرمایه گذاری این طرح به منظور تولید ۵۰ هزار تن لاستیک فراهم خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به ظرفیت های مناسب موجود در استان برای تولیدات و محصولات کشاورزی گفت: باتوجه به ظرفیت های استان در بخش کشاورزی، ایجاد یک کارخانه قند در استان موردنیاز است که این طرح علاوه بر رفع نیاز استان می تواند در رفع نیاز استان های همجوار نیز موثر باشد لذا اجرای این طرح هم زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در استان دارد.

وی در پایان گفت: در استان زمین برای احداث خانه برای محرومین وجود دارد و در این زمینه آماده هرگونه همکاری با بنیاد مستضعفان به منظور اجرای طرح های محرومیت زدایی و احداث منازل برای محرومین نیز هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها