فعال شدن ادارات اصفهان به سامانه ماسک اجباری است

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: فعال شدن سامانه ماسک در ادارات اجباری است که تاکنون تعدادی از نهادها به این سامانه متصل شدند.

به گزارش ایرنا ، حجت الله غلامی سه شنبه شب در حاشیه شصت و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: امروز بخشی از جلسه به بزرگداشت روز پرستار و تقدیر از تعدادی از پرستاران اختصاص یافت، ارزش خدمات پرستاران با معیارها و شاخص‌های مادی قابل جبران نیست.

وی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی از وضعیت کرونا در اصفهان ادامه داد: نتیجه کار فشرده، منظم و هوشمند تحت عنوان طرح جامع هوشمند از آذرماه همچنان ادامه دارد که در این راستا کاهش ۵۰ درصدی مراجعه‌ها به مراکز بهداشت و درمان را شاهد هستیم.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار کرد: براساس گزارش‌ها بیش از ۸۵ درصد از دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در شهرها رعایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر شهرستان‌های بویین میاندشت، چادگان، نجف آباد، مبارکه، خور و بیابانک، برخوار و دهاقان در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: ۳۴ درصد از شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارند.

غلامی با بیان اینکه محدودیت‌ها در شهرهای زرد مطابق با دستورالعمل پیش می‌رود، افزود: محدودیت‌های پنجگانه و ممنوعیت تردد در شهرستان‌های زرد را نداریم.

وی با بیان اینکه حضور دو سوم کارمندان در ادارات شهرستان‌های زرد ادامه دارد، گفت: آموزش و پرورش مشابه قبل غیرحضوری بوده و فعالیت مراکز فرهنگی مذهبی ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و به صورت محدود امکان پذیر است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به بازنگری عملیات برخی از مشاغل تصریح کرد: تولیدکنندگان و فروشندگان گز و شیرینی به لحاظ اینکه تولید آن‌ها در کارگاه و توزیع آن‌ها محدود است با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از گروه ۲ مشاغل به گروه یک انتقال یافتند.

وی اضافه کرد: طبخ غذاهای بیرون بر می‌توانند از فردا از گروه ۲ به گروه یک منتقل شوند همچنین آرایشگاه‌های زنانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کنترل مراجعان از طریق سامانه ماسک در گروه شغلی ۲ قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اتوبوسرانی و مترو مشابه ساعات گذشته کار خود را ادامه خواهند داد مگر اینکه شرایط تغییر کند.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنوو یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۴۳ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۵۴ هزار و سه نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها