۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۹
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84158186
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار مشاور امنیت ملی عراق با مقام بلندپایه ناتو

بغداد – ایرنا- مشاور امنیت ملی عراق و دستیار دبیرکل سازمان پیمان آتلانیک شمالی (ناتو) درباره روابط و همکاری های دوجانبه در زمینه های امنیتی و نظامی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه سه شنبه شب دفتر «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق آمده است: الاعرجی و «جان مینزا» دستیار دبیرکل ناتو در دیداری که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، سازوکار توسعه کار هیات ناتو در عراق و توافق در مورد نیازهای بغداد از ناتو برای حمایت از نهادهای فدرال امنیتی، نظامی و اطلاعاتی عراق و همچنین در اقلیم  کردستان این کشور از طریق آموزش، مشاوره، ظرفیت سازی و ارتقای مهارت های کیفی گفت وگو کرد.

براساس این بیانیه، جان منزا در این دیدار گفت: سال ۲۰۲۱ میلادی برای حمایت از عراق در زمینه هایی که از ناتو طلب می کند، متمایز خواهد شد.

این بیانیه افزود: الاعرجی نیز تشکر و تقدیر دولت عراق از تلاش ها و نقش کشورهای ناتو در تداوم حمایت آنها از عراق و توسعه آن در زمینه های مهم دیگر را ابراز داشت.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) چندی پیش از تقویت حضور این سازمان در عراق سخن گفت و گفت: "ما حضور خود در عراق را تقویت خواهیم کرد و به حمایت از نیروهای محلی عراق ادامه خواهیم داد".

وی افزود: ما به آموزش نیروهای عراقی ادامه می دهیم. هدف ما از بین بردن تروریسم در عراق است.

«جنی کارینیان» فرمانده نیروهای ناتو در عراق نیز سیزدهم آبانماه امسال در سخنانی از احتمال تمدید حضور نیروهایش در عراق برای پنج سال دیگر خبر داده بود.

وی علت این امر را به گفته خود "فعال سازی برنامه اصلاحات و سیستم دفاع و امنیت" ذکر کرده بود.

این درحالی است که «کریم المحمداوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق بهمن ماه گذشته واگذاری نقش نیروهای آمریکایی به ناتو را خلاف تصمیم پارلمان مبنی بر لزوم خروج همه نیروهای بیگانه از عراق دانسته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha