دریابانان گلستان عاملان کشتار ۲۶ پرنده وحشی را دستگیر کردند

گرگان - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن گفت: ماموران ناوگروه گشتی پاسگاه دریایی - مرزی آشوراده حین گشت و پایش در مناطق مرزی کم عمق و باتلاقی، ۲ شکارچی متخلف را پس از کشتار ۲۶ پرنده وحشی دستگیر کردند.

سرهنگ دوم محمدحسین برجسته ملکی شامگاه سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این افراد ۲ قبضه سلاح شکاری و ۱۲۶ قطعه تیر ساچمه‌زنی نیز کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: این افراد ۲۶ قطعه انواع پرنده شامل قو ، مرغابی ، غاز و چنگر را شکار کرده بودند.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن افزود: با وجود مسوولیت سنگین دریابانی گلستان در حفظ و حراست از سرحدات آبی ایران در دریای خزر، ماموران این نهاد نظامی در راه حفظ و پاسداشت حیات وحش منطقه از هیچ کمکی به محیط زیست دریغ نمی کنند.

آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر در استان گلستان است که در بخش غربی از طریق شهرستان گلوگاه و بهشهر به شبه جزیره میانکاله وصل می شود و در گستره خشکی آن حیواناتی همچون گراز، شغال، روباه، خرگوش، ماهی، قرقاول، کبک و پرندگان دریایی در پهنه آبی آن هزاران قطعه از انواع پرندگان مهاجر زندگی می‌کنند.

آشوراده بخشی از شبه جزیره میانکاله است .

پناهگاه حیات وحش میانکاله ۶۸ هزار و ۸۰۰ هکتار وسعت دارد.

از ۶۵ کیلومتر طول ساحل شمالی پناهگاه حیات وحش میانکاله فقط ۵ کیلومتر آن مربوط به حوزه قضایی بندرترکمن در استان گلستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها