۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84158155
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: مشکل معلمان خرید خدمت استان پیگیری می شود

یزد - ایرنا - استاندار یزد با اشاره به برنامه ها و اقدام های مسوولان استان برای رفع مشکل معلمان خرید خدمت در همکاری با آموزش و پرورش گفت: این موضوع در اسرع وقت و با قید فوریت پیگیری می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری یزد به ایرنا، محمدعلی طالبی در شورای آموزش و پرورش استان که برای رفع مشکل این گروه از معلمان برگزار شد، افزود: تاخیر پیش آمده در انعقاد قرارداد با معلمان وجود برخی مسایل قانونی است ، مقرر شد این مشکل از طریق هماهنگی دستگاه های استان رفع  تا هرچه سریع تر قرارداد یادشده منعقد شود.

وی کسری بودجه تخصیص یافته از سوی وزارت آموزش و پرورش را به عنوان یکی دیگر از موانع موجود بر سر راه انعقاد قرارداد با معلمان خرید خدمت ذکر کرد و پیگیری آن را خواستار شد.
طالبی با اشاره به دغدغه های معلمان خرید خدمت در رابطه با نحوه استخدام و آینده شغلی آنها، خاطرنشان کرد: در این زمینه علاوه بر رایزنی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مکاتبه های لازم با شورای عالی انقلاب فرهنگی ، ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش انجام می شود.
استاندار یزد اضافه کرد: بخشی از مسایل قانونی موجود در زمینه انعقاد قرارداد با معلمان خرید خدمت، که دستگاه های استانی موظف به پیگیری آن هستند ، روزهای آینده نهایی شود.
وی همچنین بر پیگیری موضوع به صورت ملی مربوط به کسری اعتبار را خواستار شد.

تعداد معلمان خرید خدمت استان یزد حدود ۸۰۰ نفر است. 

هم اکنون حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز استان یزد به دلیل شیوع کرونا در فضای مجازی مشغول به تحصیل هستند که ۱۸ هزار فرهنگی مسولیت تعلیم و تربیت آنها را برعهده دارند. 

جمعیت یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها