۲۳ درصد از زندانیان کشور دارای اشتغال مولد شدند

بندرعباس- ایرنا- سرپرست بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: امسال برای ۲۳ نفر از زندانیان کشور اشتغال مولد ایجاد شد که در طول ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

علی شمس شامگاه سه‌شنبه در نشستی با روسای زندان‌های هرمزگان در بندرعباس افزود: بنیاد تعاون از اشتغال مولد زندانیان حمایت و با تجهیز کارگاه های اشتغالزا در زندان‌ها برای آن‌ها کسب درآمد می‌کند.
وی بیان داشت: اصلاح و تربیت زندانیان بدون اشتغال و آموزش مهارت‌های شغلی به آنان امکان پذیر نخواهدبود.
سرپرست بنیاد تعاون زندانیان کشور بر تقویت حرفه آموزی در زندان‌ها تاکیدکرد وگفت: آموزش مهارت‌های شغلی در زندان‌ها باید به سمت مشاغل پرکاربرد و مورد نیاز جامعه سوق داده شود.
شمس گفت: افزایش اشتغال زندانیان، کاهش تخلف‌ها را نیز به دنبال خواهدداشت و آنان را برای ورود آبرومند به جامعه آماده می‌کند.
وی همچنین خواستار ارتقای معنویت در مددجویان شد و اظهارداشت: پایبندی به اصول دینی افراد را از اعمال خلاف قانون باز می‌دارد و باید این مهم در زندان‌ها ترویج شود.

برای ۲۵ درصد از محکومان زندان‌های هرمزگان اشتغالزایی شده است

مدیرکل زندان‌های هرمزگان نیز خواستار اشتغال پایدار زندانیان شد و گفت: سرمایه گذاری در این بخش موجب خودکفایی زندانیان می‌شود و حتی نگرانی آنان را از تامین معیشت خانواده‌هایشان برطرف می‌کند.
مصطفی کیشانی افزود: هم اکنون برای ۲۵ درصد محکومان زندان‌های هرمزگان اشتغالزایی شده و در صورت حمایت بیشتر، این ظرفیت وجود دارد که اشتغال مولد زندانیان افزایش یابد.
وی بااشاره به اینکه در همه فصل‌های سال در هرمزگان، کشاورزی رونق خوبی دارد، گفت: سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی می‌تواند، زمینه بیش از پیش اشتغال زندانیان را فراهم کند.

بیش از پنج هزار متر گلخانه برای اشتغال زندانیان هرمزگان راه اندازی شده است

مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان نیز گفت: بیش از پنج هزار متر گلخانه با سرمایه گذاری هفت میلیارد ریال برای اشتغال زندانیان در استان راه اندازی شده است.
امیری زاده افزود: ساخت کارگاه بسته بندی در بندرعباس هم به پایان رسیده و در صورت حمایت بنیاد تعاون زندانیان کشور، برای اشتغال زندانیان تجهیز خواهدشد.
وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز ۲میلیارد ریال دستمزد به زندانیان پرداخت شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha