گزارش تخلفات مرتبط با سهام عدالت به صحن مجلس ارسال می‌شود

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارسال گزارش تخلفات مرتبط با سهام عدالت به صحن مجلس خبر داد و گفت: هفته آینده درخصوص اعمال ماده ۲۳۴ در رابطه با پرونده تخلفات ترخیص کالاها و عدم رعایت ضوابط، رای‌گیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب گزارش ماده ۲۳۴ کمیسیون اقتصادی درخصوص تخلفات مرتبط با سهام عدالت اظهارکرد: براین اساس کمیسیون در ماه‌های اخیر گزارشی با هدف بررسی نحوه واگذاری و اجرای قوانین و مقررات مرتبط با سهام عدالت تهیه کرد. گزارشی مبنی بر اینکه چه تخلفاتی در این حوزه افتاده و افراد در چه حوزه‌هایی از قانون عدول کرده‌اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع سهام عدالت در کشور از سال ۸۵ مطرح شده است، افزود: این گزارش به صحن علنی ارسال می‌شود و درصورت موافقت صحن علنی، پرونده تمامی افرادی که در طول این سال‌ها از قانون در ارتباط با موضوع سهام عدالت، نحوه واگذاری و ترکیب سهام عدالت عدول کرده‌اند به دستگاه قضا ارسال خواهد شد.

کلیات لایحه دولت درخصوص اصلاح بندهایی از قانون بیمه شخص ثالث تصویب شد

پورابراهیمی از تصویب کلیات لایحه دولت درخصوص اصلاح بندهایی از قانون بیمه شخص ثالث در کمیسیون متبوعش خبر داد و افزود: باتوجه به اینکه در قانون قبلی تعاریفی در ارتباط با خودروهای متعارف، غیرمتعارف و سقف تعهدات بیمه‌ای مطرح بود اما از آنجا که در طول ایام اخیر به دلیل افزایش قیمت خودرو، این سقف‌ها و تعهدات بهم ریخته است، دولت پیشنهاد داد؛ مکانیزم جدیدی برای آن در نظر بگیرند یا در قانون عبارت متعارف و غیرمتعارف را حذف شود و در نهایت سقف‌ها تغییر پیدا کند که این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و کلیات اصلاحات درخواستی در رابطه با قانون بیمه شخص ثالث به تصویب رسید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با یادآوری اینکه ۴۷ نفر از نمایندگان درخواست اعمال ماده ۲۳۴ را در رابطه با نحوه ترخیص کالاهای گمرک، تخلفات وزارتخانه‌های اقتصاد و صمت، معاونت اقتصادی رییس‌جمهور، بانک مرکزی و دستگاه‌های دیگر در این رابطه داشتند، گفت: گزارش این درخواست در کمیسیون بررسی شد لذا هفته آینده درخصوص اعمال ماده ۲۳۴ در رابطه با پرونده تخلفات ترخیص کالاها و عدم رعایت ضوابط، رای‌گیری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار سیاست