معزی: نشست مشورتی درباره لایحه بودجه بنایی برای همکاری بین قوه‌ای است

تهران - ایرنا - معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهوری گفت: نشست مشورتی رییس‌ جمهوری و تیم اقتصادی دولت با رییس مجلس و اعضایی از کمیسیون تلفیق اقدامی برای گفت وگوی درونی در جهت پیشبرد امور که می‌تواند بنایی برای همکاری‌های بین‌قوه‌ای باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، علیرضا معزی در حساب کاربری خود در توییت افزود: طبق سنتی سالیانه، نشست مشورتی رییس‌ جمهوری و تیم اقتصادی دولت با رییس مجلس و اعضایی از کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه برگزار شد.

معزی تاکید کرد: اقدامی برای گفت وگوی درونی در جهت پیشبرد امور که می‌تواند بنایی برای همکاری‌های بین‌قوه‌ای باشد.

نخستین نشست مشورتی دولت و مجلس در مورد بودجه ۱۴۰۰ کل کشور امروز سه شنبه با حضور رییس جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد اقتصادی دولت و رییس و برخی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این جلسه با اشاره به حکمت و سابقه تشکیل چنین نشست‌های مشورتی میان دولت و مجلس در سال‌های گذشته گفت: هر ساله پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس و پیش از شروع بررسی آن در کمیسیون تلفیق، مقامات اقتصادی دولت و مسئولین تدوین بودجه در سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق نشست مشترکی برگزار می‌کردند و پس از طرح مباحث مرتبط با لایحه بودجه از سوی دو طرف، نتایج بسیار سودمند و پرفایده‌ای در زمینه بررسی لایحه در صحن مجلس به دست می‌آمد و باعث نزدیک شدن نگرش و نظرات دولت و مجلس در خصوص لایحه بودجه سال آینده می‌شد.

رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد این جلسه مشترک نیز در بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس مفید و موثر واقع شود و دو طرف بتوانند با بیان نظرات و دیدگاه‌های خود و با تشریح و تبیین الزامات، اقتضائات و مولفه‌هایی که بودجه سال که باید بر اساس آن تنظیم شود، به یک اشتراک نظر برسند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار سیاست