شورای حل اختلاف میبد مشکل ۳۲۰ میلیارد ریالی یک واحد تولیدی را رفع کرد

یزد - ایرنا -رییس دادگستری میبد گفت: شعبه چهار شورای حل اختلاف این شهرستان همراه با صلح و سازش و رضایت طرفین، ۳۲۰ میلیارد ریال اختلاف مالی اعضای هیات مدیره یک شرکت بزرگ تولیدی را با سهامداران رفع کرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری استان یزد به ایرنا ، علیرضا حسین بیگی افزود: این پرونده به مدت ۱۷ ماه با تشکیل  بیش از ۲۰ جلسه در حوزه دادسرا میبد در حال رسیدگی بود و با ارجاع پرونده از سوی بازپرس به شورای حل اختلاف، موضوع با صلح و سازش خاتمه یافت.

وی اظهار کرد: با تلاش مجموعه شورا و با رایزنی های متعدد، این واحد تولیدی  با قیمتی بیش از ۸۰ میلیارد ریال از قیمت ارزیابی شده به فروش رسید و از این جهت کمک قابل توجهی به سهامداران شد .

این مقام قضایی از واگذاری ۶۰ درصد سهام به خریداران جدید خبر داد و گفت: شکات پرونده نیز رضایت بی قید و شرط خود را در محل شورا اعلام کردند و به انجام تعهدهای خود در قبال سهامداران پرداختند.

حسین بیگی در ادامه شورای حل اختلاف را یک ظرفیت بی بدیل در حل و فصل دعاوی ذکر کرد و گفت: رسیدگی پرونده دعاوی حقوقی در دادگستری، مشمول پرداخت هزینه های زیاد و صرف وقت است ، در حالیکه در صورت رضایت طرفین بر استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف، این نهاد سازشی، موضوع را با نهایت دقت و با هزینه های بسیار کمتر به سامان می رساند.

مهر ماه  امسال رییس شوراهای حل اختلاف یزد از صلح و سازش در پرونده موضوع اختلاف بین سهامداران یک شرکت در ایران و کشور چین به ارزش ۱۷ هزار دلار از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد.

محمد رضا حداد افزود: موضوع پرونده اختلاف بین سهامداران یک شرکت در شهرستان یزد و کشور چین بود که این اختلاف قریب به چهار سال در مرجع قضایی مطرح بود .

وی ادامه داد: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۲۵ ویژه صنایع و معادن شوراهای حل اختلاف و با فراهم شدن برقراری ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس با اصحاب دعوی در کشور چین ، در نهایت با همت و تلاش اعضا  این شعبه، اختلاف چند ساله به صلح و سازش منتهی شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها