فرمانده قرارگاه خاتم:۳۷ پروژه بزرگ تاپایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد

بوشهر-ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت دوازدهم توسط این قرارگاه تکمیل و تحویل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سردار سعید محمد روز سه‎شنبه در حاشیه آیین آب‌اندازی کشتی ۱۱۳ تنی افراکس در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه متعلق در بخش‎های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع، معادن، راه و شهرسازی و مترو است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال به طور تقریبی قرارگاه خاتم الانبیا هر هفته یک پروژه بزرگ و اثرگذار ملی را به اتمام رسانده و تحویل داده‌است ادامه داد: در کنار پروژه‎های عمرانی برای رسیدن به توسعه پایدار خدمت رسانی به مردم و محرومان نیز در دستور کار قرار گرفته که همکاران به طور جد در این حوزه فعال می‎شوند.

وی اظهارداشت: شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) با مدیریت جدید و تحویل گرفتن پروژه‌‏های شاخص روز به روز شکوفاتر می‏‎شود زیرا بتازگی پروژه سکوهای رشادت و تعمیرات و نگهداری لوله در منطقه پارس جنوبی برای انجام به عهده این شرکت گذاشته شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تعمیر و نگهداری ۱۸ سکو و ساخت شناورهای جدید تبدیل به توافق‎نامه و قرارداد شده‌است که با این پروژه‎ها مجموعه شرکت صدرا پیشرفته‎تر و بالنده‌تر خواهد شد.

محمد بیان کرد: صنعت دریایی یکی از شاخصه‌‏های پیشرفت هر کشوری است و وقتی مهندسان کشوری توان داشته باشند تا دریا را به تسخیر خود درآورند این نشان دهنده تکنولوژی، توان و دانش آن کشور است.

وی گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم توسط شرکت صدرا در همه بخش‌ها اعم از ساخت سازه‎های غول پیکر دریایی مانند سکوها و شناورها  تکنولوژی لازم را بدست آورده‌است.

محمد اظهار داشت: در اوج تحریم‌‏ها نفتکش غول پیکر ۱۱۳ هزارتنی افراماکس را ظرف ۲ سال طراحی و تکمیل کردکه توانایی حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت دارد که به صورت تمام ایرانی ساخته شده‌است.

وی عنوان کرد: با همه مشکلاتی که به کشور تحمیل شده هیچ موضوعی غیرقابل دسترسی نیست و هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت.

محمد افزود: قرارگاه خاتم حتی برای ساخت رزم ناو، ناوهای جنگی، نفتکش‎ها، کشتی‌‏های صیادی و حمل بار فله آمادگی کامل دارد.

کشتی ۱۱۳ هزار تنی افراماکس روز سه‌شنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به آب انداخته شد.

این کشتی افراماکس به طول ۲۵۰ متر، عرض ۴۸ متر و با ارتفاع ۲۱ متر با سرعت ۱۵ گره دریایی قابلیت حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت را دارد.

این شناور که اکنون بیش از ۹۳ درصد پیشرفت دارد با تحویل به کشور سفارش دهنده ۶۰ میلیون یورو ارزآوری برای کشور به دنبال دارد.

نفتکش افراماکس در مدت ۲ سال ساخته شده‌است که برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یکهزار و ۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها