۱۳ مرکز خدمات بهزیستی در مراغه راه‌اندازی شد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: در راستای خدمات محله محور به مددجویان بهزیستی، ۱۳ مرکز خدمات بهزیستی ( + زندگی) با مدیریت غیردولتی و تحت نظارت بهزیستی در شهرستان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایرنا، سید علی موسوی روز سه شنبه در بازدید از مراکز مثبت زندگی اظهار داشت: با راه اندازی بیش از ۲ هزار مرکز مثبت زندگی در کشور، دولت به دنبال ارایه خدمات بهتر، عادلانه تر و مطلوب تر به مددجویان است.

وی گفت: واگذاری اختیارات به خود مددجویان و ایجاد اشتغالزایی برای آن ها از دیگر مزایای این طرح است.

وی با تاکید بر رفع مشکل اشتغالزایی جامعه معلولان اظهار داشت: مکاتباتی در این خصوص انجام شده و پیگیر آن هستیم که بازا کار و تولید را برای این قشر فراهم کنیم.

موسوی به اهمیت خدمات مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های اجتماعی از سوی بهزیستی اشاره کرد و گفت: با ارایه خدمات مشاوره ای به خانواده ها می توان در کاهش آمار مددجویان نقش اساسی ایفا کرد.


رییس اداره بهزیستی شهرستان مراغه نیز در این بازدید گفت: هدف اصلی از راه اندازی مراکز مثبت زندگی ارایه خدمات به جامعه هدف به صورت محله محور می باشد که در نقاط مختلف شهرستان با توجه به پراکندگی خانواده های تحت پوشش ایجاد این مراکز بسیار مثبت بوده است.

محمد جباری گفت: در هر یک از این مراکز ۴۵۰ خانوار مستمری بگیر زیر پوشش قرار می‌گیرند و تمامی خدمات از طریق سیستم و به صورت الکترونیک خواهد بود.

وی افزود: در مجموع ۵ هزار و ۸۰۰ پرونده در اختیار این مراکز قرار خواهد گرفت و با الکترونیکی شدن فعالیت‌ها،  شاهد کاهش تردد به اداره بهزیستی و خدمت‌دهی به گروه‌های هدف، سریعتر صورت خواهد گرفت.

جباری افزود: در این طرح نیازی به حضور خود مددجو در اداره نیست و مددکار مرکز به جای مددجویان مراحل اداری را انجام خواهد داد.

وی به تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه امسال حدود ۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی با کارمزد ۴ درصد به مددجویان تحت پوشش علاوه بر مستمری ماهانه و کمک های موردی و حق پرستاری پرداخت شده است.

وی گفت: همچنین در طول سال گذشته ۴.۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ۲۰۰ نفر از مددجویان زیر پوشش این سازمان پرداخت شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها