۶۰۰۰ سوادآموز جذب نهضت سوادآموزی استان تهران شدند

تهران- ایرنا- معاون نهضت سوادآموزی مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های آموزشی صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش، حدود ۶ هزار سوادآموز در مناطق ۲۱ گانه استان تهران جذب نهضت سوادآموزی شدند.

عربعلی زینالی روز سه‌شنبه به مناسبت فرارسیدن روز نهضت سوادآموزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کشور از نظر سواد وضعیت مناسبی نداشت و تنها ۴۷ درصد از جمعیت آن زمان باسواد بودند.

وی افزود:امام خمینی(ره) با آگاهی لازم از زیرساخت کشور و با هدف تحقق عدالت آموزشی، اقدام به تأسیس نهضت سوادآموزی کرد تا بی‌سوادی در کشور ریشه‌کن شود.

وی اظهارداشت: پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تنها در بستر افزایش میزان سطح سواد افراد جامعه میسر می‌شود.

زینالی افزود: نهضت سوادآموزی در طول سال‌ها فعالیت خود، به دستاوردهای عظیمی دست یافته و این نهاد موفق شده تا میزان باسوادی جامعه را از ۴۷ درصد سال ۱۳۵۷، به ۹۶ درصد در سال جاری افزایش دهد.

وی با اشاره به اقدامات نهضت سوادآموزی در استان تهران گفت: نهضت سوادآموزی در سه گروه سواد، تحکیم و انتقال اقدام به جذب سوادآموز می‌کند که با وجود مشکلات ناشی از کرونا و همچنین آموزش در فضای مجازی، حدود ۶ هزار سوادآموز در مناطق ۲۱ گانه استان تهران جذب شده‌اند.

نهضت سوادآموزی در ۷ دی‌ماه سال ۵۸ به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها