پیشنهاد افزایش بودجه برق روستایی در کمیسیون انرژی تصویب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تصویب پیشنهاد افزایش بودجه برق روستایی در لایحه ۱۴۰۰ در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «مالک شریعتی نیاسر» درباره جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون انرژی به خبرنگاران گفت: در جلسه امروز  و در جریان بررسی لایحه بودجه، سقف عوارض ماده ۵ قانون برق را که در لایحه بودجه ۱۹ هزار ۸۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده بود، با رای اعضای کمیسیون به ۲۶ هزار میلیارد ریال افزایش یافت تا برای توسعه برق روستایی و خرید برق تجدید پذیر و توسعه فناوری‌های مرتبط از آن استفاده شود.

وی درباره دیگر مصوبه کمیسیون افزود: امروز همچنین پیشنهاد اختصاص ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل تبصره ۱۴ بودجه برای برق دار کردن چاه‌های کشاورزی به تصویب اعضای کمیسیون انرژی رسید.

به گزارش ایرنا، ۱۲ آذرماه لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس جمهوری به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. از آن زمان نیز در کمیسیون‌های مختلف مجلس ابعاد این لایحه در حال بحث و بررسی است و کمیسیون تلفیق نیز از ۲۷ آذرماه که اعضای خود را شناخت، بررسی پیشنهاد نمایندگان از کمیسیون‌های مجلس را در دستور کار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار سیاست