استاندار بوشهر: کارکرد شرکت صدرا مایه افتخار و سربلندی نظام است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: فعالیت شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) در سخت‎ترین شرایط مایه افتخار و سربلندی نظام و انقلاب است

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در آیین به آب‌اندازی کشتی ۱۱۳ تنی افراماکس در بوشهر افزود: پیش از این بخش قابل توجهی از احداث و نصب سکوهای میدان‎های نفتی و گازی باید با پرداخت دلار ساخته و نصب می‌شد زیرا برای ساخت چنین سکوهایی قدرتی در کشور وجود نداشت.

وی بیان کرد: اکنون توانمندی ایران بویژه در شرکت صنایع دریایی ایران به جایی رسیده که حتی ساخت سکو نیز در داخل انجام می‎شود.

گراوند ادامه داد: همچنین کشتی غول پیکری که در این شرکت ساخته شده نماد قدرت نمایی و افتخار کشور و جلوه‎ای از شعار "ما می‏‌توانیم" است که اثبات کرد که دیگران قادر به ایجاد مانع در مسیر پیشرفت و توسعه کشور نمی‌‏شوند.

وی اظهار کرد: در زمانی که مقام معظم رهبری شعار "جهش تولید" را مطرح کردند با همت همه علاقه‎مندان به نظام و بویژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در دوران تحریم و فشار حداکثری ساخت کشتی ۱۱۳ هزار تنی نشانه قدرت‎نمایی نظام در این حوزه است که باید بدان افتخار کرد.

گراوند گفت: باید خدا را شاکر و سپاس‎گذار بود که باتوان فرزندان عزیز خود شعار "ما می‏توانیم" را به منصه ظهور رساند که نمونه بزرگ آن اقدام بزرگ صورت گرفته در شرکت صدرا است.

وی افزود: در این زمینه از همه کسانی که مایه افتخار کشور، نظام و انقلاب شدند قدردانی می‎‏شود و امیدواریم که به حرمت روزهای ولادت حضرت زینب و پرستار هر چه زودتر ایام بیماری کووید ۱۹ تمام شود و آرامش به دنیا و به جامعه اسلامی بازگردد.

کشتی ۱۱۳ هزار تنی افراماکس روز سه‌شنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به آب انداخته شد.

این کشتی افراماکس به طول ۲۵۰ متر، عرض ۴۸ متر و با ارتفاع ۲۱ متر با سرعت ۱۵ گره دریایی قابلیت حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت را دارد.

این شناور که اکنون بیش از ۹۳ درصد پیشرفت دارد با تحویل به کشور سفارش دهنده ۶۰ میلیون یورو ارزآوری برای کشور به دنبال دارد.

نفتکش افراماکس در مدت ۲ سال ساخته شده‌است که برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یکهزار و ۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها