فرماندار اسلامشهر از پرستاران و کادر درمان این شهرستان تجلیل کرد 

تهران- ایرنا-فرماندار شهرستان اسلامشهر با تجلیل از ۱۰ ماه از خودگذشتگی و تلاش پرستاران و کادر درمان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا و درمان مبتلایان به این اپیدمی گفت: مردم قدردان ایثار پرستاران هستند.

مسعود مرسلپور روز سه شنبه در آئین بزرگداشت حافظان سلامت شهرستان اسلامشهر با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و هفته پرستار بیان کرد: تیم پرستاری، درمانی و بهداشتی این شهرستان در حوزه مبارزه با اپیدمی، شیوع و درمان بیماری کرونا توفیقات بسیار خوبی داشته که بخش عظیمی از این توفیقات را مرهون زحمات، ایثارگری و از خودگذشتگی پرستاران و کادر درمانی هستیم.

وی افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در روز پرستار تمامی مسؤولان باید تلاش کنند ضمن رفع مشکلات و دغدغه‌های پرستاران و پرداخت حق الزحمه مناسب، در راستای ارتقاء شأن و جایگاه پرستاران تلاش کنند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه این ویروس کرونا به لحاظ مختصاتی که دارد، مشقت‌های فراوانی برای کادر درمان به وجود آورده اظهار داشت: تمام کسانی که دغدغه سلامت، عمران و آبادانی کشور را دارند، در شرایط کنونی ضمن توجه و دعای خاص برای کادر پزشکی و درمانی مشقت‌های آن‌ها را نیز درک کرده‌اند.

مرسلپور با تأکید بر اینکه در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مردم به کار فرهنگی نیاز دارند، تصریح کرد: شما پرستاران می‌توانید در عین حالی که در حوزه درمان فعالیت می‌کنید، همراه بیمار یا خود بیمار را توجیه کنید تا رنج‌های بیماری و سختی و زحمات پرستاران و پزشکان را به اطرافیان منتقل کنند تا بیشتر مراقبت شود.

وی گفت: در یلدای امسال بیش از ۷۵ درصد از خانواده ها در منازلشان ماندند و از دورهمی های مرسوم هر ساله پرهیز کردند.

وی ادامه داد: تنها کمتر از ۱۰ درصد از کسبه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا بی توجه بوده و به فعالیت خود ادامه دادند و برخی ادارات و شعب بانک‌ها نیز به‌رغم همه تذکرات به خوبی دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند که این اتفاق جفا در حق پرستاران و کادر درمان بود و از این بابت از شما عذر می‌خواهم.

در پایان این مراسم از پرستاران و کادر درمان بیمارستان‌های امام رضا(ع)، امام زمان(عج)، اورژانس ۱۱۵ و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر با اهدای شاخه‌های گل و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها