۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84158060
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت آب‌بها در خلخال الکترونیکی می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: مقدمات کار برای حذف قبوض کاغذی ارسالی از این شرکت برای مشترکین آب شرب و جایگزینی روش‌های پرداخت الکترونیکی ، اینترنتی و پیامکی فراهم شده است.

ساجد جعفرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با توجه به تاکید دولت بر مدیریت سبز و کاهش هزینه‌ها، از ابتدای سال آینده حذف قبوض کاغذی در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک و تسهیل ارائه خدمات به مشترکین، در خلخال اجرا خواهد شد.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح و بهینه‌سازی خدمات الکترونیک دولت به مردم تمام مشترکین آب این شهرستان بزودی به جای دریافت قبوض کاغذی آب‌بها ، اطلاعات قبض خود را از طریق پیامک و از طریق گوشی تلفن همراه خود دریافت خواهند کرد.

او اضافه کرد: سامانه ثبت شماره تلفن همراه در راستای ارسال پیامکی قبوض آب و حذف قبوض کاغذی راه‌اندازی شده و مشترکین شرکت آب و فاضلاب می‌توانند شماره اشتراک خود را ارسال و پیامک تایید را دریافت کنند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: کنتور آب بیش از ۱۸ هزار مشترک شهری و ۱۵ هزار مشترک روستایی بصورت حضور مامور قرائت کنتور در واحدهای مسکونی و تجاری انجام و برای مشترکین قبض کاغذی صادر می‌شود.

جعفرزاده تشریح کرد: مشترکین می‌توانند با ارسال پیامک خالی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۲۲۰۰ و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ثبت شماره تلفن همراه و یا اعلام به کنتورنویس‌ها جهت دریافت پیامک قبض اقدام کنند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال همچنین گفت: در ۹ ماه امسال ۴۰ مشترک غیرمجاز آب در خلخال شناسایی شده که تعدادی از متخلفان با اخذ جریمه و پرداخت حق انشعاب به شرکت انشعاب آب را تبدیل به انشعاب مجاز کرده و آب تعدادی هم قطع و این افراد به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه دست‌کاری در کنتور آب و تجهیزات آبرسانی مشترکین آب تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود، از شناسایی ۵۰ مورد تخلفات مربوط به دست‌کاری در کنتور آب و اعمال جریمه در حق متخلفان خبر داد.

او افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل زمستان و سرما ، کاهش دمای هوا و افزایش احتمال یخ‌زدگی سیستم لوله‌کشی منازل و کنتورهای قرائت آب از مشترکین ساکن در شهر و روستاها درخواست می‌شود تا ضمن همکاری با این شرکت در گزارش تخلفات انشعابات غیرمجاز از شبکه آبرسانی ،آب سالم و بهداشتی شبکه را با مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب مدیریت کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha