طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری در کرمانشاه ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: ۲ هزار و ۴۴۸ طرح قابل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی در استان وجود دارد که می‌تواند زمینه ایجاد حدود ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی شامگاه سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت اشتغال استان کرمانشاه که با حضور معاون وزیر کار در سرساری شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تلاش می کنیم تا پایان امسال میزان دقیقی از آمار بیکاران استان تهیه و به وزارت کار ارسال شود.

وی همچنین از نیاز برخی واحدهای صنعتی تولیدی بزرگ استان به دریافت تسهیلات اشاره کرد و گفت: یکی از آنها کارخانه «بیستون تامین» است که بالغ بر ۲۵ سال است که بلاتکلیف مانده و بانک صنعت و معدن نیز زیر بار مصوبه ستاد تسهیل برای پرداخت تسهیلات به این واحد نمی رود.

حاتمی با بیان اینکه این کارخانه به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارد؛ یادآوری کرد: امیدوارم با کمک وزارتخانه بانک عامل تغییر کند تا شاهد پرداخت هرچه زودتر این تسهیلات باشیم.

معاون استاندار کرمانشاه به شرکت کرپ ناز هم اشاره کرد و گفت: این واحد تولیدی را باید به چشم یک پروژه ملی نگاه کرد که به تولید چادر مشکی می پردازد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کرپ ناز پس از مدتی رکود در یک سال و نیم اخیر فعالیت خود را با قدرت از سرگرفته و برای تداوم آن به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر امکان پذیر باشد از محل منابع ملی تسهیلات روستایی به این شرکت تولیدی کمک شود.

حاتمی همچنین خواستار افزایش تسهیلات زلزله شد و گفت: انتظار می رود آقای منصوری معاون وزیر کار این موضوع را در شورای عالی اشتغال کشور مطرح و برای تحقق آن به استان کرمانشاه کمک کند.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین موضوع افزایش سهمیه مشاغل خانگی کرمانشاه را مطرح کرد و گفت: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان طرحی را تهیه و به وزارت کار ارایه کنند تا در مورد این افزایش تصمیم گیری شود.

در این نشست، عیسی منصوری معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت کار نیز با حمایت از برنامه های توسعه ای اشتغال در کرمانشاه از آمادگی این وزارت خانه برای تداوم انها خبر داد.

وی تصریح کرد: وزارت کار با هدف کمک به رشد اقتصادی استان ها و کاهش نرخ بیکاری آنها حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

منصوری در پایان با اشاره به ظرفیت های خوب کرمانشاه در حوزه های مختلف از انجام پیگیری های لازم برای رفع مشکلات حوزه اشتغال و پرداخت تسهیلات مورد نیاز در حد توان وزارت کار به پروژه هتی اشتغالزای استان خبر داد.   

سرخط اخبار استان‌ها