۱۲ فرمانداری هرمزگان در دولت تدبیر و امید ارتقا یافت

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور از ارتقای ۱۲ فرمانداری شهرستان‌های استان هرمزگان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

جواد ناصریان عصر سه شنبه در نشست ویدیوکنفرانس وزیر کشور با استاندار، معاونان و فرمانداران استان هرمزگان عنوان کرد: یکی از مشکلات فرمانداری‌ها ترمیم ساختار آن‌ها بود که در دولت تدبیر و امید طبق دستور وزیر کشور، ۱۲ فرمانداری هرمزگان در این راستا از درجه ۲به ۱،۳به ۲ و ۴به ۳و۲ ارتقا یافت.

وی بیان داشت: همچنین ۱۲ پست معاون فرماندار و ۱۰ پست رییس اداره در مجموعه فرمانداری‌های استان هرمزگان نیز در دولت تدبیر و امید افزایش پیدا کرده است.

ناصریان با بیان این که وزیر کشور فعلی ۴۴درصد پست‌های وزارت کشور در اختیار نیروهای برون سازمانی بود، اظهارکرد: با پیگیری و دستور وزیر کشور این میزان از ۴۴ به ۹ درصد رسیده که این میزان تا پایان دولت به حداقل برسانیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، درهمین راستا بر لزوم توجه به نیروهای جوان و توانمند درون سازمانی تاکیدکرد.

 وی در ادامه درخصوص پیگیری تخصیص اعتبارات استانداری‌ها گفت: با پیگیری‌های وزیر کشور از شخص رییس جمهوری، اعتبارات استانداری‌ها نسبت به سال ۹۹ افزایش مناسبی داشته برای مثال این افزایش در استانداری هرمزگان ۶۸ درصد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

این مقام مسوول ادامه داد: باتوجه به ضعف‌های اعتباری مجموعه فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، انتظار می‌رود که استانداران به نحو مطلوب و متناسب با شرایط شهرها و بخش‌ها این اعتبارات را توزیع کند.

ناصریان درخصوص سازماندهی نیروی انسانی استان هرمزگان گفت: نسبت شاغلان بخشداری‌ها  به پست‌های سازمانی آن‌ها  ۷۱ درصد است که انتظار می‌رود استاندار و معاونان ایشان در ترمیم نیروی مورد نیاز اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص سهمیه استخدامی وزارت کشور گفت: براساس دستور وزیر کشور هزار و ۵۰۰ سهمیه استخدامی وزارت کشور، برای تامین نیروهای بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها اختصاص یافته که ۵۲ سهمیه برای استان هرمزگان است و پیش بینی شده این نیروها در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مشغول بکار شوند.

ناصریان تاکیدکرد: به طور حتم باید به نیروهای استخدامی جدید در قالب آموزش‌های دوره‌ای در بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها آموزش‌های لازم را داده و سپس بکار گرفته شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها