کشتی ۱۱۳ هزار تنی افراماکس در بوشهر آب‌اندازی شد

بوشهر- ایرنا- دومین کشتی ۱۱۳ هزار تنی افراماکس روز سه‌شنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به آب انداخته شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) مستقر در بوشهر در این آیین گفت:  کشتی افراماکس به طول ۲۵۰ متر، عرض ۴۸ متر و با ارتفاع ۲۱ متر با سرعت ۱۵ گره دریایی قابلیت حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت را دارد.

محسن صمدی افزود: این شناور که اکنون بیش از ۹۳ درصد پیشرفت دارد با تحویل به کشور سفارش دهنده ۶۰ میلیون یورو ارزآوری برای کشور به دنبال دارد.

وی ادامه داد: نفتکش افراماکس در مدت ۲ سال ساخته شده‌است که برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یکهزار و ۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده‌است.

صمدی اظهار داشت: همه مراحل طراحی، ساخت و تامین تجهیزات این طرح توسط متخصصان شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص ) انجام و از توان سازندگان داخلی برای اجرای این طرح استفاده شده‌است. 

وی عنوان کرد: طراحی و ساخت این شناور ۱۰۰ درصد داخلی است و ۴۰ درصد تجهیزات هم از داخل تامین شده‌است.

صمدی یادآور شد: پس از نصب بخش مسکونی و انجام آزمایش‌های لازم و قبل از پایان سال ۹۹ این کشتی آماده تحویل می‌شود.

وی گفت: سال گذشته ۱۰ سکوی میدان گازی پارس جنوبی در شرکت صدرا به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار ساخت شد که تمامی مراحل طراحی، مهندسی، ساخت، حمل، نصب و بهره‌برداری توسط خود شرکت صورت گرفت.

صمدی افزود: این اقدام به برداشت بیش از سهم ایران از میدان گازی که همواره از دغدغه‌های ۸۰ میلیون ایرانی بود، کمک کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها