۵۵۰ تن روغن خوراکی دولتی در بازار کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد گفت: برای کاهش قیمت روغن خورای و رفع کمبود این کالای اساسی در بازار بیش از ۵۵۰ تن روغن خورای تامین و در بازار استان توزیع شد.

سالار حسین پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده روغن مورد نیاز مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ در سراسر استان به قیمت مصوب سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با نظارت بازرسان در حال توزیع است.

وی بیان کرد: با همکاری یکی از کارخانه‌های تولید روغن، ۱۰۰ تن روغن خوراکی تصفیه شده نیز تامین و در روز های آینده در فروشگاه‌های  زنجیره ای کهگیلویه و بویراحمد توزیع می‌شود.

حیسن پور اظهار کرد: در دو هفته گذشته به دلیل برخی مشکلات برای ترخیص مواد خام روغن خوراکی از گمرک شاهد کمبود این کالای اساسی و مورد نیاز مردم در بازار کهگیلویه و بویراحمد بودیم.

وی سرانه مصرف روغن خوراکی در کهگیلویه و بویراحمد را بیش از ۲۰ کیلوگرم در سال عنوان کرد و گفت این میزان هشت کیلوگرم بالاتر از متوسط جهانی است.

حسین پور ابراز داشت: بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه تولید روغن نباتی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه نگرانی برای تامین روغن خوراکی مورد نیاز مردم استان وجود ندارد گفت: در هفته‌های گذشته با وجود کمبود روغن خوراکی در بازار و افزایش تقاضا این کالای پر مصرف، اما با همکاری بازاریان و همچنین گشت‌های مشترک بازرسان از گرانفروشی و احتکار این کالای خوارکی در بازار استان جلوگیری شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: هفته گذشته با همکاری مردم و نیروی انتظامی ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم روغن خوراکی  خارج از شبکه طرح تنظیم بازار در مرکز استان کشف و ضبط شد.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت ۷۱۳ هزار نفری تنها یک کارخانه تولید روغن خوراکی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها