۴۰ هزارمیلیارد تومان پروژه تولید برق حرارتی محقق می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: امسال در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران ۲۱ پروژه بزرگ صنعت تولید برق حرارتی با حجم سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،«محسن طرزطلب» در مراسم تقدیر از دست اندرکاران و فعالان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود: برای پیک تابستان امسال ۱۴ پروژه در حوزه تولید برق حرارتی با اعتباری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان عملیاتی شد که این طرح‌ها حدود یک هزار و ۳۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور افزود.

وی ادامه داد: تا پایان امسال هفت پروژه بزرگ دیگر با ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد.

طرز طلب خاطرنشان کرد: تا اخر سال جهش تولید حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حوزه تولید برق حرارتی به سرانجام خواهد رسید.

مدیرعامل برق حرارتی حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های صنعت برق حرارتی در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران را بالغ بر ۲.۵ میلیارد یورو برشمرد .

وی افزود: در بخش سازوکاری پویش نیز ۱۰ برنامه طراحی شده بود که از این تعداد چهار پروژه عملیاتی شده و تا پایان سال نیز ۶ پروژه باقی‌مانده نیز نهایی خواهد شد تا بتوان به شکل کامل به تعهدات این بخش عمل کرد.

طرزطلب گفت:میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای سال تا نیمه آذرماه از مرز ۲۳۳ هزار گیگاوات ساعت گذشته است.

این مقام مسوول افزود: از نیمه دوم شهریورماه تاکنون همزمان با پایان پیک مصرف برق در کشور بیش از ۳۸ هزار مگاوات برنامه تعمیرات دوره‌ای و اساسی نیروگاه‌های حرارتی کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار اقتصاد