اجرای طرح دپارتمان عشایری در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان گفت: طرح دپارتمان عشایری جهت زندگی آسان با آموزش های فنی و حرفه ای در استان اجرا می شود.

محمدرضا آذرخش در نخستین جلسه  طرح دپارتمان عشایر استان افزود: در صورتی که ساختمانی که به دپارتمان آموزش عشایر در لرستان تخصیص داده شده مورد بررسی قرار بگیرد و تصویب شود که امور عشایری استان چه امکاناتی در این زمینه می توانند کمک کنند طرح اجرا خواهد شد.

وی اظهارداشت: در کنار آن باید شناسایی نیازهای مشترک در قالب آموزشی و همکاری با حوزه ها و ارگان های مثل دامپزشکی، علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و فنی حرفه ای را بدست بیاوریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان بیان کرد: در مرحله اول آموزش افراد عشایر از طریق آموزشهای فنی و حرفه ای صورت بگیرد که با جمع شدن نهادها دور هم به طور قطع مشکلات عشایر تا حدودی حل خواهد شد.

آذرخش تصریح کرد: بعد از ۴۰ سال باید عشایر سرفصل هایی در ادارات باز کنند که در این راستا بنده و همکارانم به عنوان یک هم استانی وظیفه ذاتی و سازمانی خود را با تمام وجود به عشایرنشینان ارائه خواهیم داد.

وی اضافه کرد: بیشتر افرادی که تسهیلات در حوزه عشایری دریافت می کنند نحوه استفاده از آن را نمی‌دانند که ما می توانیم برای معرفی و آموزش آنها در قالب مهارت های نرم آموزش لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: امید است در قالب  این طرح و با همکاری امور عشایری، تسهیلات لازم  را در اختیار مردم عشایر قرار گیرد و آموزش لازم از طرف فنی حرفه ای استان صورت می گیرد که بتوانند استفاده لازم را ببرند.

 ۱۴ هزار و ۶۳۸ خانوار کوچ نشین و ۸۴ هزار خانوار جمعیت عشایری در استان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها